APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

OBROVSKÁ ZTRÁTA: Zemřel jeden z Cimrmanů, Jan Kašpar

Další velká tragédie postihla legendární Divadlo Járy Cimrmana. Dnes zemřel ve věku nedožitých 61 let jeden z jeho členů, Jan Kašpar. Ten v divadle začínal jako kulisák, ale vypracoval se na stálého člena souboru.

"Ano, je to pravda, Jan Kašpar už není mezi námi. O jeho smrti jsme se dozvěděli dnes po osmé hodině večer, právě když jsme dohráli Posla z Liptákova. Skonal ve spánku,“ řekl TN.cz krátce před půlnocí viditelně otřesený Zdeněk Svěrák.
 

(/novinky/kaspar-zil-naplno-i-diky-manzelum-havlovym-koupili-mu-prvni-invalidni-vozik.html)]


Pro Divadlo Járy Cimrmana je to v poslední době už několikátá citelná ztráta. Soubor v uplynulých letech přišel nejen o Ladislava Smoljaka, ale například i o Pavla Vondrušku, který zahynul po nešťastném pádu do divadelního orchestřiště.


Jana Kašpara si můžete připomenout ve známé hře Dobytí severního pólu:
 


Jan Kašpar by se v září dožil 61 let. Kašpar byl členem Divadla Járy Cimrmana od roku 1975, začínal jako kulisák, ale později se vypracoval na herce.


Na konci 80. let ho nehoda připoutala na invalidní vozík a na čas se z pódia stáhl. Jeho kolegové a kamarádi na něj ovšem nezapomněli a po revoluci mu začali psát " sedací" role nebo role invalidů.

Podívejte se na ukázku hry Blaník:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz