APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Cyklistka na Šumavě spadla pod traktor, přejel jí vlek

Cyklistka na Šumavě spadla pod traktor, přejel jí vlek
Zdroj: Mediafax

Vážná zranění utrpěla ve čtvrtek odpoledne padesátiletá cyklistka na cyklostezce mezi Žďárským jezírkem a Knížecími pláněmi. Nezvládla setkání s traktorem a spadla pod vlek, řekl mluvčí horské služby Radek Zeman.

Žena při míjení traktoru zavrávorala a dostala se pod kola vleku, který jí přejel. Záchrannou i horskou službu přivolal traktorista. „Bohužel udal nepřesnou informaci, že ženu traktor zavalil. I místo nehody nebylo oznámeno přesně, takže jsme během cesty ke zraněné museli se svědky upřesňovat lokalitu,“ popsal záchrannou akci zasahující člen Horské služby Šumava Josef Tischler.


Záchranáři ženě ošetřili hrudník, pánev i velké kosti. Na místo přivolali vrtulník letecké záchranné služby, který cyklistku, upevněnou ve vakuové matraci transportoval do nemocnice v Českých Budějovicích.


„Cyklisté i chodci by si měli uvědomit, že značené cyklostezky a turistické trasy často vedou po asfaltových horských silničkách. Po těch ale, především ve všední den, často jezdí lesní a zemědělské stroje. Na místě je proto opatrnost, zvlášť v nepřehledných úsecích,“ varoval návštěvníky hor Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.
 

Mediafax/luk

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz