Zpravodajství

Kuchař strávil dva dny v potopené lodi. Posádku požíraly ryby

Kuchař strávil dva dny v potopené lodi. Posádku požíraly ryby
Zdroj: YouTube.com

Kuchař přežil svou smrt, když strávil dva dny v potopené lodi 30 metrů pod hladinou chladného Atlantiku. "Slyšel jsem, je připlavávají ryby a požírají utopenou posádku," popsal momenty hrůzy.

Nigerijec Harrison Okene (29) si prošel peklem. Loď, na které pracoval jako kuchař, se potopila. Od smrti ho dělila jen vzduchová bublina na toaletě v podpalubí. Voda zatopila jen část místnosti. "Byl jsem tam ve vodě a v úplné tmě. Myslel jsem si, že to je konec. Stále jsem přemýšlel nad tím, že voda zalije celou místnost, ale to se nestalo," řekl Okene.


Kvůli dlouhému pobytu ve slané vodě mu začala odpadávat kůže. Loď ztroskotala 30 kilometrů od nigerijského pobřeží. Dva dny pil pouze slanou vodu a pomoc nepřicházela. "Měl jsem hrozný hlad, ale ještě větší žízeň," dodal s tím, že slaná voda mu úplně rozdrásala jazyk.


Zanedlouho ale konečně připluli potápěči. Po zbytek posádky to však bylo pozdě. Z dvanácti lidí přežil pouze on. "Nic jsem neviděl, ale uvědomoval jsem si, že v blízkosti jsou mrtvá těla ostatních členů. Cítil jsem je. Připlouvaly ryby a začaly je požírat. Byl to horor," svěřil se.

 

Související obsah


Když kuchaře zachránili, zavřeli ho nejdříve na 60 hodin do hyperbarické komory, kvůli změně tlaku. Teď už je sice v pořádku, ale na moře už se nikdy nechce vrátit. Děsivý zážitek ho stále budí ze spaní, informovaly Novinky.cz.
 

tn.cz / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz