Zpravodajství

Trajekt šel ke dnu s 200 lidmi na palubě. Zachránili jen 35 pasažérů

Dvoupatrový trajekt se potopil s téměř 200 lidmi na palubě. Zachránit se podařilo pouze 35 z nich, potápěči objevili už 7 mrtvých těl. Loď se potopila poté, co se střetla s dalším plavidlem.

Nejméně 150 lidí se pohřešuje poté, co se v Bangladéši v úterý brzy ráno potopil trajekt. Potápěči ve vraku objevili už 7 těl. Nehoda se stala v úterý v 02:30 hodin ráno místního času (pondělí 21:30 hodin SEČ). Informuje o tom agentura AFP.

Loď převážela zhruba dvě stovky cestujících. Podle policie se zatím podařilo zachránit 35 lidí. Stále se pátrá po dalších přeživších.

Dvoupatrový trajekt Šariatpur 1 se střetnul s dalším plavidlem na řece Meghna jihovýchodně od bangladéšského hlavního města Dháka.

Jeden ze zachráněných cestujících vypověděl, že pohřešuje osm příbuzných, kteří cestovali na lodi s ním. Dodal, že v době nehody většina pasažérů spala.Další z cestujících řekl, že trajekt byl přeplněný. Kromě pasažérů vezl i desítky pytlů s chilli papričkami.

ČTĚTE TAKÉ:

Cesta plná hrůzy! Češi vyprávějí o lodi, na které vypukl požár

Většina nehod v lodní dopravě je v Bangladéši způsobena porušením bezpečnostních předpisů. Plavidla bývají často přeplněná a ve špatném technickém stavu.Více než 95 procent malých a středně velkých plavidel v tomto jihoasijském státě neodpovídá bezpečnostním standardům.

Loni v dubnu zahynulo 32 lidí po srážce dopravní lodi s nákladním plavidlem na řece Meghna. Až 85 lidí se utopilo v roce 2009, když se přetížený třípatrový trajekt převrátil u ostrova Bhola na jihu země.

klab, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz