Zpravodajství

Lesy jsou plné hub, vydělejte na tom! Za pár hříbků dostanete dvě stovky

Lesy jsou plné hub, vydělejte na tom! Za pár hříbků dostanete dvě stovky
Zdroj: Mediafax

Houby konečně začaly růst a lesy se hemží lidmi, kteří jich chtějí nasbírat co nejvíc. Většina z nás to dělá pro radost, existují ale i podnikavci, kteří si sběrem hub přivydělávají. Není se ovšem čemu divit. Za kilogram čerstvých hub totiž můžete dostat až 600 korun!

V Česku už několik let existuje možnost zajímavé brigády, která spočívá ve sběru hub. A právě teď nastala vhodná doba proto, aby se sběrači, kteří si chtějí trochu přilepšit k výplatě, vydali do lesa. Houbová sezóna totiž začala a houby rostou ve velkém množství!
 

Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
To, že je sběr hub poměrně výnosným obchodem, si uvědomuje čím dál víc lidí. Výkupny totiž za některé druhy nabízejí řádově stovky až tisíce korun za kilo. Musíte ale počítat s tím, že podmínky pro výkup jsou dost přísné.

Co to znamená? Například to, že byste měli sbírat pouze houby, které dobře znáte. Pokud chcete, aby vám je ve výkupně vzali, neměly by být ani červivé a bez cizích příměsí jako je jehličí nebo kamínky. Hřibovité houby se navíc vykupují často rozpůlené, aby bylo poznat, že nejsou červivé.
 

Související obsah


A jaké houby překupníci vykupují? Zájem je třeba o smrže, lišky, hřiby, kozáky, křemenáče nebo ryzce. Nicméně platí, že ceny za výkup jednotlivých druhů jsou pohyblivé a závisejí na momentální poptávce i místu sběru. Obvykle se stanovují na daný týden, můžou se ovšem měnit i ze dne na den.
 

"Na začátku sezóny jsou výkupní ceny vyšší, pak cena klesá. Zvyšuje se zase až na konci sezóny," řekl TN.cz Miroslav Giertl z Bělé nad Radbuzou, který se výkupem hub už několik let zabývá.

Obecně jsou výkupci schopni zaplatit za jeden kilogram čerstvých hub mezi 30 a 600 korunami. Vykupují se navíc i houby sušené, kde za vzácné druhy můžete dostat i mnohem víc: 200 až 4000 korun za ně nabízí třeba web Dobrehouby.cz společnosti Holoubek & pravnuci s.r.o.

(/vtipy/blondynka-na-houbach.html)]

Chcete, abychom uveřejnili snímky vašich úlovků? Posílejte nám je na e-mailovou adresu zpravy@nova.cz!

ČTETE TAKÉ:
10 rychlých houbových receptů. Udělejte si guláš nebo je zalijte pivem!

Houby nejsou jen pochutina, jsou i velmi zdravé
Houby: jak se neotrávit?
Jak si legálně přivydělat?

Houby mohou také léčit. Víte které a jak?

tn.cz / zdg

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz