Zpravodajství

Komín vysoký 65 metrů se poroučel k zemi! Podívejte se!

Ve Větrově na Chebsku se dnes odstřeloval komín a kotelna v areálu bývalé textilní továrny. Střelmistři se u toho pořádně zapotili - plány vasi sto let staré budovy už neexistují a trhavinu tak museli položit v podstatě naslepo.

Když se 65 metrů vysoký komín se železobetonovým skeletem poroučel k zemi, v očích 65tiletého Pavla Snížka se zaleskly slzy. Aby ne. Prvorepublikovou textilku znal od malička. Sám tu skoro dvacet let i pracoval. Teď opuštěnou továrnu hlídal.


Zatímco on byl smutný, demoliční experti měli radost, že jim všechno klaplo tak, jak chtěli. "Ta příprava byla poměrně složitá, protože jak ten komín tak i ten železobetonový skelet byl mohutný, té výstuže tam bylo hodně. Neměli jsem od toho žádné plány," svěřil se vedoucí odstřelu Dušan Nekarda.


Nakonec bylo k poslání komína k zemi potřeba 25 kilo výbušnin.

pez, František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz