APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

MF DNES: Neúspěšných žáků ubývá. Jsou mezi nimi hlavně chlapci

MF DNES: Neúspěšných žáků ubývá. Jsou mezi nimi hlavně chlapci
Zdroj: Mediafax

Základní školy mají méně neúspěšných žáků. Vysvědčení se třemi pětkami si dnes převezme nejméně žáků za uplynulých osm let. Ročník si letos zopakuje 6056 žáků. A ve výrazné přesile jsou stále hoši.

Více propadlíků je na druhém stupni, kde děti „vyhoří“ hlavně v matematice, fyzice a češtině. Ročník opakují častěji chlapci, dívkám prý učitelé nadržují, píše páteční vydání Mladé fronty Dnes.
 

"Není to jenom o výkonu. Kluky mají učitelky zaškatulkované často jako dacany, které hlavně v pubertě těžko zvládají. V hodnocení je pak znevýhodňují, kdežto děvčatům víc odpustí," míní dětská psycholožka Jitka Jeklová. Podle ní se to však časem srovná a hoši dívky mnohdy naopak předstihnou.
 

Související obsah


Opakování ročníku je podle deníku vnímáno jako mezní řešení pro propadající ze tří předmětů. Pokud žák inkasuje jednu nebo dvě pětky, může se ještě zachránit v opravné zkoušce.
 

V letošním školním roce se opakování ročníku týká 6 056 žáků základních škol. Přesto lze říct, že propadlíků už řadu let lehce ubývá. Jak ukazují statistiky ministerstva školství, ještě ve školním roce 2005/6 opakovalo ročník 7 640 dětí.

tn.cz / zdg

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz