Zpravodajství

VLČÍ DÍTĚ: Chlapec (3) neznal mýdlo a na lidi štěkal

Ve svých třech letech neuměl mluvit, neměl základní hygienické návyky, když byl rozrušený, útočil na lidi a štěkal. Chlapce, jehož chování velmi připomínalo chování takzvaných vlčích dětí, odhalili reportéři televizních novin v dětském domově v severních Čechách. I přesto, že chlapec byl rodičům odebrán kvůli zanedbání povinné péče, jsou stále na svobodě a mohou o dítěti dál rozhodovat.

"Reagoval jenom posunky, výkřiky, psím štěkotem. Pakliže se mu něco nelíbilo, šel hned do útoku do afektu, když měl radost tak vrněl," uvedla vychovatelka dětského domova.

Rodičům chlapce odebrali kvůli zanedbání povinné péče, přesto je nikdo nikdy nepotrestal. Oni mohli za to, že byl chlapec na úrovni jedenapůlletého dítěte, nevěděl k čemu je příbor, neznal tekoucí vodu ani mýdlo, netušil, proč používat záchod.

Související obsah

Takto v uvozovkách vychované dítě si ale s sebou následky podle psychologů ponese celý život. "Problém je v tom, že když dítě dospěje, tak nemá citovou stabilitu. Když je zátěžová situace, tak snadno propadá do úzkostí, naučí se nevěřit lidem, chová se k lidem jako k věcem," říká psycholog Jeroným Klimeš.

I po všem, co rodiče chlapci způsobili, dál o něm mohou rozhodovat. Můžou mu vybrat zdravotní pojišťovnu i budoucí školu. Vychovatelkám, které ho vlastně zachránily, daly mu nepoznanou lásku a starají se o něj, soud chlapce svěřil jen do péče.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz