Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly v úterý odpoledne v Dlouhé ulici v Praze, kde se u jednoho z domů zřítil kus římsy. Podle informací z místa jsou poničena tři zaparkovaná vozidla a jeden muž to odnesl rozbitou hlavou.
Asi čtyřicet centimetrů dlouhý kus betonu se utrhl z domu u křižovatky ulic Dlouhé a Rybné před třináctou hodinou. Pádu si všimla hlídka strážníků, která ihned přivolala hasiči, záchranáře a policisty.
Záchranáři si na místě převzali jednoho zraněného, kterému pravděpodobně úlomek betonu rozsekl hlavu. Policisté okamžitě uzavřeli větší část Dlouhé ulice a uzávěra zasahovala i do části Rybné.
"Jednačtyřicetiletý muž byl po akutním ošetření na místě převezen s tržnou ránou hlavy na chirurgické oddělení Nemocnice Na Františku," řekla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.
Hasiči začali odklízet trosky a kontrolovat, zda nehrozí další pád římsy. Policisté společně s hasiči zjišťují, zda nebyl porušen zákon, nebo předpisy a jestli někdo něco nezanedbal.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz