APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

VIDEO: Muž v Kobylisích spadl do kolejiště metra. Stalo se mu něco?

Dvaatřicetiletý muž ve stanici metra Kobylisy v Praze nedával pozor, kam šlape, a po hlavě spadl ze skoro dvoumetrové výšky do kolejiště. Měl ale štěstí, nic se mu nestalo. Než na místo přijel vlak, vytáhli muže cestující.

Nástupiště metra v Kobylisích. Na videu, které je pod titulkem článku, pozorně sledujte muže v kšiltovce a s batohem na hrudi. Dívá se všude možně, jen ne před sebe. A podle toho to také dopadá. Poslední krok směřuje do prázdna...
 

Muž se zřítil z téměř dvoumetrové výšky. Naštěstí tak šikovně, že se nezranil. Na pomoc mu spěchá několik cestujících a snaží se mu pomoci ven. Po chvíli se to daří, muž ani nečeká na lékaře a odchází. Nakonec se ukázalo, že muž nebyl opilý ani zdrogovaný. Pouze se snažil z batohu vylovit mobilní telefon.
Muž měl hned trojí štěstí. Při pádu si neublížil, vlak byl daleko a ostatní lidé kolem něj včas reagovali.
 

Ročně zemře pod koly metra průměrně deset lidí. Většina z nich dobrovolně. Případů kdy se v kolejišti ocitne někdo omylem, je ale mnohem víc.
 


Na nástupišti metra všeobecně platí, že by si lidé měli dávat větší pozor. A hlavně by neměli překračovat hranici bezpečnostní zóny, pokud není vlak právě ve stanici. Když už se ale v kolejišti ocitnete a blíží se vlak, je nejlepší zalehnout mezi koleje. Žena která z nástupiště spadla před deseti dny měla takové štěstí, že se strefila přímo tam. Vlak jí neublížil a když zastavil, vytáhli ji cestující mezerou mezi vagony.

hmr / Ondřej Špalek, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz