Zpravodajství

Jak se z Kathryn stal Tyler: Dítě změnilo pohlaví už ve čtyřech letech!

Jak se z Kathryn stal Tyler: Dítě změnilo pohlaví už ve čtyřech letech!
Zdroj: Washington Post

Už když byly Kathryn dva roky, měla jasno v tom, že se narodila ve špatném těle. Od malička tvrdila, že je chlapec a ve čtyřech letech to začali akceptovat i její rodiče. Z Kathryn se stal Tyler.

"Tati, přečtu ti povídku," řekla Kathryn (jména jsou změněna), když jí byly asi čtyři roky. Holčička otevřela knížku a předstírala, že čte, zatímco vyprávěla o malém chlapci, který se narodil jako holčička a je nešťastný.


Rodiče si tehdy uvědomili, že z toho jejich dítě asi nevyroste a vzali ji k psychologovi. Lékař potvrdil to, co už rodiče dávno tušili - Kathryn trpěla pohlavní dysforií a svůj postoj nezmění.

Může být znovu Kathryn


Rodiče holčičku ostříhali, začali jí kupovat chlapecké oblečení a nechali ji žít, tak jak chtěla. Z Kathryn se stal Tyler. "Když bude chtít Tyler znovu být Kathryn, je to v pohodě," řekla Jean pro Washington Post. "Ale teď to funguje, je šťastný. A já chci, aby moje dítě bylo šťastné."


Že se ze sestřičky stal bráška, vzala v pohodě i jeho starší sestra. "Je to duší kluk v holčičím těle," vysvětlila všem svým spolužákům. Děti si z toho nedělají hlavu jako dospělí. Tyler svojí situaci také řekl kamarádům a děti pokrčily rameny a vrátily se zpět ke hře s autíčky.
 

Související obsah


Panenky ho nezajímají


Chlapci je teď šest let a má dětský pokoj ve stylu Spider-mana a svádí zde bitvy se svými kamarády. Přestože sestra před ním šminky a růžové sukně neschovává, Tyler o ně nikdy neprojevil zájem. "Není to jenom přechodná fáze. Každý, kdo ho vidí, říká, že to je jasný kluk," dodala máma.


Jeho rodiče neustále čelí kritice, že je Tyler příliš malý na to, aby učinili takové rozhodnutí, a jeho máma ho dennodenně brání. Za pravdu jí dávají i psychologové. Tvrdí, že gender se upevňuje už v šesti letech.


Mnoho transsexuálů se v období mezi 18 a 24 lety pokusí o sebevraždu a rodiče doufají, že to nebude případ i Tylera. Snaží se mu jeho situaci usnadnit tím, že mu dovolí být právě tím, kým být chce.
 

tn.cz / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz