Zpravodajství

Neskutečný hazard: Muži se schválně infikují virem HIV, vzrušuje je to

Neskutečný hazard: Muži se schválně infikují virem HIV, vzrušuje je to
Zdroj: isifa.com

Někteří Britové se asi dočista zbláznili. Jak jinak si vysvětlit, že se dobrovolně nechávají nakazit virem HIV. Proč? Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, dělají to kvůli vzrušení.

Zdravotníci v Británii varují veřejnost před novou "hrou", která se bleskově šíří mezi jedinci silnějšího pohlaví. Muži se nechávají nakazit virem HIV, který způsobuje onemocnění AIDS, píše Daily Mirror. Potvrzuje to i třicetiletý muž, který si říká Nick. Podle něho vyhledávají muži na internetu osoby, které představují určité riziko a mají s nimi nechráněný pohlavní styk. Sám Nick se virem nakazil již před dvěma lety.

Proč to dělají? Důvod je, ač nepochopitelný, jednoduchý - kvůli vzrušení. Nick dokonce uvedl, že od chvíle, co se nakazil, se dokonce cítí lépe než kdy dřív. "Je mi skvěle a jsem plný energie. Nejspíš to souvisí s těmi léky, které kvůli HIV beru," řekl Nick, který si neuvědomuje, že se dobře nebude mít navždy.

"Tato hra mě děsí, protože se při ní hazarduje s lidskými životy. Léčba není zárukou, že se z nemoci dostanete. Úmrtnost na AIDS je stále vysoká," myslí si Simon Prytherch z nadace pro léčbu nemoci.
 

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz