Zpravodajství

Neskutečný hazard: Muži se schválně infikují virem HIV, vzrušuje je to

Neskutečný hazard: Muži se schválně infikují virem HIV, vzrušuje je to
Zdroj: isifa.com

Někteří Britové se asi dočista zbláznili. Jak jinak si vysvětlit, že se dobrovolně nechávají nakazit virem HIV. Proč? Ačkoli se to zdá neuvěřitelné, dělají to kvůli vzrušení.

Zdravotníci v Británii varují veřejnost před novou "hrou", která se bleskově šíří mezi jedinci silnějšího pohlaví. Muži se nechávají nakazit virem HIV, který způsobuje onemocnění AIDS, píše Daily Mirror. Potvrzuje to i třicetiletý muž, který si říká Nick. Podle něho vyhledávají muži na internetu osoby, které představují určité riziko a mají s nimi nechráněný pohlavní styk. Sám Nick se virem nakazil již před dvěma lety.

Proč to dělají? Důvod je, ač nepochopitelný, jednoduchý - kvůli vzrušení. Nick dokonce uvedl, že od chvíle, co se nakazil, se dokonce cítí lépe než kdy dřív. "Je mi skvěle a jsem plný energie. Nejspíš to souvisí s těmi léky, které kvůli HIV beru," řekl Nick, který si neuvědomuje, že se dobře nebude mít navždy.

"Tato hra mě děsí, protože se při ní hazarduje s lidskými životy. Léčba není zárukou, že se z nemoci dostanete. Úmrtnost na AIDS je stále vysoká," myslí si Simon Prytherch z nadace pro léčbu nemoci.
 

ana, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz