Příliš dlouhého trvání neměla radost Karla S., který se do kojeneckého ústavu přišel podívat za dcerkou, o níž se o víkendu starali pražští bezdomovci. Policisté ho totiž okamžitě zatkli, hrozí mu až pět let.
"V tuto chvíli již s naprostou jistotou známe totožnost nalezené holčičky, které jsou necelé dva roky," uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
Identifikoval ji totiž jeden z příbuzných. Malou Rozárku podle informací TN.cz poznal dědeček, který včera volal na horkou linku TV NOVA.
Otec je nicméně teď podezřelý z toho, že holčičku opustil. "Pokud se prokáže, že ji měl v péči právě on, hrozí mu až pětileté vězení za to že opustil dítě mladší tří let," upřesnila policejní mluvčí Eva Kropáčová.
Dodala, že matka dívenky se o ni nemůže starat, protože už dva týdny sedí v ruzyňské věznici. Malá Rozárka skončila u lidí bez domova na Václavském náměstí v sobotu. Předat ji měl právě otec.
Bezdomovci ji následně předali muži, který čekal na tramvaj. Ten zavolal policisty.
ČTĚTE TAKÉ:
Ztratilo se vám dítě a doufáte, že mu lidé pomohou? Podívejte se, jak dopadl experiment!
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz