Zpravodajství

Po 15 měsících v kómatu zemřel David! Je pátou obětí tragické nehody na Liberecku

Tragická dopravní nehoda, která se stala loni v obci Dolní Sedlo na Liberecku, má svou pátou oběť. Po patnácti měsících v komatu zemřel David Roztočil, spolujezdec posádky, která celá zahynula při erzetě smrti, jak si ji sami nazvali.

V Dolním Sedle na Liberecku loni zbytečně vyhasly životy mladých lidí. Na místě zemřeli čtyři lidé, pátý zemřel po patnácti měsících v kómatu! Auto vylétlo ve 150 kilometrové rychlosti ze silnice a narazilo do stromu.
 

Tehdy přežil jediný mladík - David Roztočil! Ten ovšem zemřel v českolipské nemocnici, přesně v den svých narozenin! Bylo mu právě 21 let. Jeho maminka mu přivezla řetízek se symbolem, který si v minulosti přál. Přestože byl 15 měsíců v komatu, je přesvědčená, že ji vnímal.
 

"Když jsem mu přála k těm narozeninám, tak na mě koukal a pak teprve jsem viděla, jak mu ty oči odcházej. To bylo hrozný," popsala se slzami v očích maminka Davida Roztočila.
 

Davida po nehodě odvezli do liberecké nemocnice, pak do pražské nemocnici Na Homolku,kde mu zkoušeli v kyslíkové komoře obnovit funkce mozku. Nakonec ho odvezli do českolipské nemocnice. "O pacienta jsme se starali na našem pracovišti dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče celý rok. Bohužel nyní zemřel," uvedl mluvčí nemocnice v České Lípě Petr Pokorný.
 

Související obsah


A jak k tragédii loni došlo? Bylo to na konci loňského května. Maminka Davida odjela do Harrachova na rekreaci. David jí tam ještě dovezl peníze, které vydělal, aby si volno užila. "Slíbil, že vrátí auto, že dojedou v pořádku a že to bude OK," říká Davidova maminka.
 

David ale auto půjčil kamarádovi a nabrali další spolujezdce, včetně dívky, šestnáctileté Jarmily. Opilí a zdrogovaní v 5ti přejížděli z Hrádku do Rynoltic na plný plyn. Auto v Dolním Sedle vylétlo ze silnice, narazilo do stromu a...
 

Čtyři mladí lidé zemřeli na místě, pátý, David Roztočil, přežil, jeho srdce tlouklo, ale tělo a mozek už nefungovaly. "Když jsem ho hladila. On nevnímal na dotek. Někdy se ukázal zlomek. To se mu ukázala i slza v oku, když jsem mu jako vyprávěla. Ale jinak nekomunikoval nic. Čistě jenom ležel," popsala Davidova maminka.

hmr / Ivan Berka, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz