Zpravodajství

UNIKÁTNÍ MAPA: Jakým alkoholem se opíjejí jednotlivé národy světa. Jak dopadli Češi?

UNIKÁTNÍ MAPA: Jakým alkoholem se opíjejí jednotlivé národy světa. Jak dopadli Češi?
Zdroj: boredpanda.com

Víte, kde se nejvíc pije pivo a kde zase víno? A kde nejvíc holdují tvrdému alkoholu? S odpověďmi a interaktivní mapou přišel portál Bored Panda. Podívejte se, jakému pití se nejvíc oddávají nejen Češi a Slováci, ale třeba i Súdánci nebo Filipínci.

Alkohol je metla lidstva a interaktivní mapa, na kterou se můžete podívat i zde, to jen potvrzuje. A ukazuje se, že mnohé stereotypy jsou u řady zemí víc než pravdivé. V případě některých států se ovšem můžeme jen dohadovat, jak to opravdu je.

Platí to třeba v případě Ruska, k němuž neodmyslitelně patří vodka. Kořalku mají rádi i na Ukrajině, v Bělorusku nebo řadě zemí střední Ameriky a Karibiku, jejichž lahodné rumy se vyvážejí do celého světa. Tvrdému alkoholu ale holdují třeba i v Mozambiku, Libérii nebo Japonsku.


Česko po právu dostálo pověsti "pivního národa", stejně jako Němci, Belgičané nebo Britové. Kdo by ale kategorii "pivařů" čekal i Slovensko, bude zklamán. Naši východní sousedé jsou na mapě zařazeni mezi země holdující převážně tvrdému alkoholu. Naopak mezi státy milujícími pivo je překvapivě i Finsko, které však známe spíš díky své vodce. Zlatavý mok si rádi dají i v Indonésii či Kolumbii.
 

Související obsah


Další kategorií je pochopitelně víno. A tam nikoliv překvapivě patří Francie, Itálie, Portugalsko či Švýcarsko. Podle mapy tam ale patří i Švédsko, Nigérie, a samozřejmě i Chile, či Argentina. A pokud byste se čirou náhodou ocitli ve středoafrické Rovníkové Guineji, vínem vás pohostí i tam.


Průměrnou spotřebou nižší než 0,1 litru se mohou "pochlubit" muslimské země, kterým konzumaci alkoholických nápojů zakazuje islám. Jde především o Afghánistán, Pákistán, Jemen, Somálsko, Mauritánii a Bangladéš.

Zdroj: boredpanda.com

Portál TN.cz pro vás připravil seriál 15 netradičních map, o kterých jste se rozhodně ve škole neučili! Jako první jsme vybrali mapu, která zobrazuje státy podle průměrné velikosti ženského poprsí. Podívat se na ni můžete zde.

ČTĚTE TAKÉ:

Smutné vítězství: Vypil šest litrů piva a zemřel

HURÁ: Pivo prodlužuje život! Známe 13 důvodů, proč chlastat zrzavou vodu

Rádi si dopřejete SKLENIČKU? Jaká je denní dávka alkoholu, která neuškodí?

Když Iveta Bartošová přestane pít alkohol, zemře! prozradil její expřítel Rychtář

Zpěvák David Bisek slavil narozeniny. Nechyběly alkohol ani sex!

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz