Zpravodajství

Co si myslí Američané o Evropě? Jací jsou podle nich Češi? MAPA PŘEDSUDKŮ

Co si myslí Američané o Evropě? Jací jsou podle nich Češi? MAPA PŘEDSUDKŮ
Zdroj: alphadesigner.com

Nejen ulice Prahy jsou v posledních letech plné amerických turistů. Jak ale podle nich vlastně vypadá Evropa? Na to se s trochou nadsázky snaží odpovědět mapa, která znázorňuje předsudky Američanů vůči starému kontinentu. Kam patří Česko?

Mapu, která se na Evropu dívá očima Američanů, vytvořil bulharský výtvarník Janko Cvetkov. Je součástí celého souboru map, který se nazývá Atlas předsudků a obsahuje třeba Evropu podle Velké Británie, Rakouska nebo Ruska.
 

Jak podle Cvetkova dopadli v očích Američanů Češi? Spolu se Slovenskem, Polskem, Litvou, Lotyšskem a Estonskem tvoříme Nárazníkovou zónu, která odděluje západ Evropy od "komunistického východu". Ostatně, Právě Rusko, Ukrajina, Moldavsko a Bělorusko mají na mapě rudou barvu, přes kterou se rozprostírá nápis "komouši".

Zdroj: alphadesigner.com

Jihovýchod Evropy, kde v 90. letech probíhala válka vedoucí k rozpadu Jugoslávie, je označen výmluvným slovem "bomby". A Řecko, které se v posledních letech potýká s obrovskými ekonomickými problémy a ocitlo se na pokraji státního bankrotu, je pro změnu charakterizováno slůvkem "krize".
 

Související obsah


Rakousko si vysloužilo nálepku "Za zvuků hudby", což je název amerického muzikálu odehrávajícího se v Salcburku. Sousední Německo je "zemí nechutného porna", Belgie "zemí čokolády" a Nizozemsko je pro změnu jen místem neřestí. Ani Francie nedopadla moc dobře. Žijí v ní totiž lidé se "smradlavými podpaždími". A Švýcarsko, to je podle Američanů jednoduše země, kde je k dostání hotovost.

(/vtipy/vtipy-o-cesich-a-slovacich.html)]

A co Španělsko či Portugalsko? Kdepak, celý Pyrenejský poloostrov vnímají za velkou louží jako jednu velkou "Latinskou Ameriku". Itálie má zase nálepku "kmotrů", Irové jsou známí jen Svatým Patrikem a Britové "královskou honorací". A takhle bychom mohli pokračovat dál. Ostatně, podívejte se sami.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kde žije nejvíc rasistů na světě? Jak si stojí Češi?

Koranteng: O rasismu i aféře, která mu sáhla na rodinu

Milan o vnučce tmavé pleti: Říkáme jí Karamelka! Je to rasismus?

tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz