Zpravodajství

Další zlatý padák v Českých drahách. Náměstek dostane na odchodnou 10 milionů

Další zlatý padák v Českých drahách. Náměstek dostane na odchodnou 10 milionů
Zdroj: Mediafax

Čistka ve vedení Českých drah pokračuje, po šéfovi Petru Žaludovi, byl nyní vyhozen i náměstek pro personalistku Pavel Švagr. Toho ovšem padák zas tak mrzet nemusí, dostane totiž štědré odstupné 10 milionů korun.

Pavel Švagr skončil ve vedení Českých drah, na rozloučenou dostal štědré odstupné v podobě 24 platů. V přepočtu je to tak o téměř 10 milionů korun (9,6 milionu Kč). Paradoxní na štědrém vyhazovu je to, že systém zlatých padáků v této polostátní firmě vymyslel právě on, uvádí on-line deník Týden.cz.
 

Náměstek pro personalistiku končí v Českých drahách po čtyřech letech. Švagr měl manažerskou smlouvu, která právě zaručuje odstupné v podobě 24 platů. Vyhazovem Švagra ovšem čistky v Českých drahách zřejmě nekončí, nové vedení totiž plánuje skoncovat celkem s 15 manažery s obdobnými smlouvami.
 

Nad těmito smlouvami, které nastavil právě Švagr, zuří ministr dopravy Zdeněk Žák v demisi. "Manažerské smlouvy se všemi bonusy a odstupnými jsou jeho dílem. Mzdový systém v ČD konstruoval právě on, takže se postaral i o to, aby smlouvy byly nevypověditelné," uvedl pro Týden.cz Žák.
 


Ačkoliv byl Švagr pro nové vedení nepohodlný, nová dozorčí rada ho na konci července přesto zvolila do představenstva drah. Už za dva týdny ale ho při novém hlasování odvolala.
 

Kdo by měl být dalším na ráně, zatím není jasné. Nový management Českých drah nyní zjišťuje, kolik manažerů má štědře nastavenou smlouvu se zlatým padákem. Podle Týdne se jedná až o 15 manažerů.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz