Zpravodajství

Příležitost prozkoumat smysl života

Církev lidi nezajímá, duchovní věci ano.

Hrozba nezaměstnanosti, průšvihy v politice, neuchopitelné vztahy a peníze, které by měly být a nejsou… Řešíme to pořád dokola, protože v tom žijeme a máme pocit, že za touto hradbou už nic jiného není. Jsou ale i problémy a otázky společné všem…
 

Zdroj: oficiální zdroj

 

„Češi mají rostoucí zájem o duchovní věci,“ řekl nám český ředitel kurzů Alfa Miloš Poborský, „ale nebaví je církev ani organizované náboženství.“ Alfa nabízí příležitost osobně prozkoumat smysl života. Kolem stolů, kde se podává večeře nebo občerstvení, se diskutuje o tématu každého večera. „Líbilo se mi, že po celou dobu nám byla ponechána naprostá volnost v názorech. Nevnímala jsem jakýkoli tlak k čemukoli,“ řekla nám o kurzu v Brně Zdeňka Řezníčková.
 

Zdroj: istockphoto.com

 

Účastníci oceňují, že pořadatelé mají úctu k jejich názorům. Jedno ze základních pravidel pro organizátory totiž říká, že každý z účastníků může říct cokoli a položit jakoukoli otázku. K Alfě ale patří i humor – o duchovních věcech se dá diskutovat v uvolněné neformální atmosféře.


Kurz pořádají lidé prakticky ze všech církví, ale není to formální centrálně organizovaná akce. Pořadatelé každý kurz připravují sami za sebe. Jsou to nadšení lidé, pro které je hledání smyslu života posláním a kteří vidí hodnoty v přátelství, toleranci a v rozhovoru. „Alfu bych doporučila všem, kteří mají pocit, že život je jen boj, a cítí se na to být sami,“ sdělila nám účastnice jiného brněnského kurzu, Eva Žahourková.


V posledním týdnu v září začíná Alfa na 200 různých místech České republiky. Zde si můžete najít kurz, který máte blízko, a zkuste navštívit jedno setkání, abyste viděli, jestli vás tento způsob hledání smyslu života osloví.

Zdroj: istockphoto.com

 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz