K požáru nepoužívané budovy u železniční tratě v Praze Vršovicích vyjížděli ve čtvrtek v noci hasiči ze základen v Krči a Strašnicích. Při zásahu nalezli v útrobách vybydleného stavení mimo jiné i nebezpečnou lahev s propanbutanem, která vlivem vysokých teplot mohla explodovat.
Stará budova sloužila skupince lidem bez domova za přístřeší. Ti stihli včas před ohněm utéct a práci hasičů pak sledovali z povzdálí. Požár svým rozsahem nakonec nevyžadoval takové nasazení sil a prostředků, a tak se část hasičů mohla vrátit na základny.
Škoda na budově, kterou oheň způsobil, byla vzhledem k jejímu stavu zanedbatelná. Zda za požárem stála lidská nedbalost, nebo něčí úmysl se vyšetřuje.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz