Zpravodajství

VIDEO: Muž se snažil zaplatit pokutu 1200 mincemi, podívejte se, jak dopadl

Pokuty asi neplatí rád nikdo. Jeden řidič, který dostal pokutu za špatné parkování, se za ni rozhodl pomstít úředníkům opravdu originálním způsobem. Podívejte se, jak dopadl.

Australský řidič dostal pokutu 60 dolarů, tedy v přepočtu asi 1 200 korun, cítil se tím dotčen a rozhodl se proto mstít na úřednících magistrátu v Adelaide. Pokutu za parkování jim přinesl v pytli a v pěticentových mincích. "Můžu platit hotově," zeptal se a vysypal peníze před konsternovanou úřednici.
 

Je to zhruba stejné, jako byste takovou pokutu v Čechách šli zaplatit korunovými mincemi. Jenže proti takovým vykukům existuje v Austrálii zákon, podle kterého smějí úřady odmítnout platbu v pěticentových mincích, pokud se jedná o částku přesahující 5 dolarů.
 

Žena tedy odmítla platbu přijmout. Na to konto ale řidič pravil, že je mu to fuk. "Zaplatil jsem, odcházím. Peníze jste dostali," prohlásil podle portálu adelaidenow.com.

Související obsah

Stejně má smůlu. "Poslali jsme řidiči vyrozumění, že pokuta zůstává nezaplacena a peníze má uložené u nás v sejfu," uvedl mluvčí magistrátu.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz