Zpravodajství

Kramný se ozval z Egypta: Pořád jen říkají něco o HLAVNÍM SVĚDKU!

Petr Kramný se ozval telefonicky z Egypta. Popsal, jaká je momentálně jeho situace! Poslechněte si, jak Egypťané pořád hovoří o klíčovém svědku, ale nic se neděje.

"Pořád jsem tu, pořád nevím, co bude. Nikdo se mnou nekomunikuje. Egypťané pořád jen říkají, že jsem HLAVNÍ SVĚDEK, ale nikdo mě nepředvolal, prostě nic," rozčiluje se Kramný v exluzivním telefonátu z Hurghady! 
 

O osudu Petra Kramného mělo být více jasno tento týden, kdy měla být schůzka mezi zástupci egyptské prokuratury a českou konzulkou. Egypťané ovšem dělají mrtvého brouka, schůzku nepotvrdila a nezrušila. Nicméně je víceméně jasné, že k ní tento týden nedojde. 
 

"Já jsem včera mluvila s paní konzulkou, která říkala, že se nadále čeká na to, až nám nejvyšší prokuratura, respektive tamní pracovník, tu schůzku potvrdí. Ta schůzka vyžaduje ještě potvrzení té druhé strany, ale potvrzena stále není," řekla TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Johana Grohová.
 

Související obsah


"Skutečně jsme odkázáni na to, jakým způsobem k tomu místní úřady přistupují, protože ten případ se stal v Egyptě a je nutné pak počítat s tím, že když k něčemu takovému dojde, tak ty jednotlivé elementy podléhají egyptské jurisdikci. My se samozřejmě můžeme dotazovat a vytvářet a vyvíjet nátlak, ale máme svázané ruce. Není opravdu žádná právní 'vyšší moc', kterou bychom mohli uplatnit," vysvětluje Grohová.

Česká strana se už o schůzku snaží delší dobu. Nicméně Egypťané postupují velice laxně a společnou schůzku neustále odkládají. Navíc české straně poskytují jen kusé informace.
 

O SITUACI V EGYPTĚ DISKUTUJTE ZDE!
 

Případem Petra Kramného se za českou stranu v Egyptě intenzivně zabývá především konzulka z velvyslanectví v Káhiře. Právě ta má českou stranu na schůzce zastupovat. Kromě dalších podrobností z vyšetřování se chtěla zajímat také o to, zda vyšetřovatelé Kramnému prodlouží lhůtu, po kterou nesmí ze země na Nilu odcestovat. Dosud totiž nebyl z ničeho obviněn, policie si jeho přítomnost vyžádala kvůli vyšetřování.

ČTĚTE TAKÉ:

Mohla se Monika a Klárka otrávit v moři? Podívejte se, jaká nebezpečí skrývá

Ochránce Džambulky Macura se pouští do Kramného: Je to tyran!

Poprava podnikatele: Z vraždy je obviněn Dejdarův švagr!

sta s přispěním M. Kočárka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz