Zpravodajství

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Nemocná Natálka bojuje o život!

Sotva se narodila, už měla zemřít. Malá Natálka přišla na svět s vrozenou srdeční vadou a na operační sál musela několik hodin po narození. Lékaři jí museli roztahovat chlopeň v aortě a bez jejich pomoci by Natálka nepřežila. S vrozenými srdečními problémy se u nás každý rok narodí asi 800 dětí.

Natálce jsou teprve čtyři roky, ale má za sebou už dvě operace srdce. V budoucnu ji navíc zřejmě čekají další. Před narozením u ní lékaři žádné problémy neodhalili, ale když Natálka přišla na svět, z jejího srdce kvůli zúžené aortě neodcházela krev do těla. Z porodnice v Ústí nad Orlicí tak musela rychle na dětskou kardiologii do pražské nemocnice v Motole. Šlo jí o život.
 

"To se nedá popsat, taková komplikace, když se narodí. Vidíte ji vlastně dopoledne jenom při návštěvě a odpoledne už vám řeknou, že leží ve špitále. Ty pocity jsou hodně těžké," řekl otec Natálky Pavel Jareš.
 

Související obsah


"Došlo tam ihned po narození k těžkému srdečnímu selhání, takže my jsme u ní hned po narození roztáhli tu chlopeň balónkem," řekl primář dětské kardiologie Fakultní nemocnice Motol Jan Janoušek.
 

Problémy s Natálčiným špatně vyvinutým srdcem zasadily rodině navíc ještě další ránu. "Bývalá přítelkyně se z toho zhroutila, v podstatě celá naše rodina. Matka od nás odešla, když byli ještě malí," vypráví otec Natálky.
 

Související obsah


Natálka teď společně s tátou a celou svojí rodinou bojuje dál, ale bez maminky. Před týdnem musela na druhou operaci, zotavuje se ale velmi rychle.
 

Vrozené vady srdce jsou vůbec nejčastějším vývojovým onemocněním českých dětí.
 

bru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz