Zpravodajství

ZAČÍNÁ TOPNÁ SEZONA: Na co si dát pozor při změně dodavatele PLYNU

ZAČÍNÁ TOPNÁ SEZONA: Na co si dát pozor při změně dodavatele PLYNU
Zdroj: mediafax / Thinkstock

Chcete platit méně za plyn? Plánujete změnu dodavatele plynu? Změna je velice jednoduchá a zdarma, ale je nutné dát si pozor na to, kterou firmu si vyberete. Přečtěte si, na co si dát pozor při změně dodavatele.

Prvním krokem při změně dodavatele plynu je ten pravý výběr. Na trhu je mnoho distributorů, ale firmy mají různorodé smluvní podmínky. Proto je vždy dobré si nejdříve danou firmu prověřit. Ideální je si je prověřit v rejstříku služeb a nebo si přečíst diskuse.
 

"Důležité je, řádně a v klidu si přečíst smlouvu a obchodní podmínky. Pokud nerozumíte žargonu smluv, je dobré se poradit s odborníkem. Další část, které je nutné věnovat pozornost jsou platební podmínky, které musí být jasně stanovené. Stejně důležitou částí ve smlouvě je i výpovědní lhůta. Pokud je smlouva podepsána na dobu určitou, je důležité hlídat datum vypršení smlouvy, jelikož některé firmy ji obnovují automaticky," radí finanční poradkyně Mirka Žáková.
 

Související obsah


Dalším faktorem ve smlouvě je i garance ceny za plyn. Důležité je vědět co garance nabízí. Cenu plynu tvoří služka regulovaná státem, ta se pohybuje mezi 20 až 30 % ceny. Druhá složka je neregulovaná, ta stagnuje mezi 60 až 70 % ceny. Ke konečné ceně je samozřejmě nutné připočíst DPH.
 

"Pokud měníte distributora, je nutné zjistit, zdali není ve smlouvě zakotvený aktivační nebo deaktivační poplatek. Nepřehlédněte ani poplatek za upomínku," varuje Žáková.
 

Posledním faktorem je samozřejmě osobní zkušenost. Přístup zákaznícké linky, rychlost komunikace, vstřícnost a profesionalita.
 

Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele plynu, vypočtěte si, kolik můžete ušetřit v KALKULAČCE FINAČNÍHO RÁDCE.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz