Zpravodajství

Američani přejmenovali všechny země světa, podívejte se, jak říkají Česku MAPA

Američani přejmenovali všechny země světa, podívejte se, jak říkají Česku MAPA
Zdroj: Thinkstockphotos

Na jedné internetové stránce se objevila zajímavá mapa, na které jsou státy označeny podle toho, v čem oproti ostatním vynikají. V čem jsou přeborníci Češi?

Tvůrci internetové stránky Doghouse Diaries vytvořili unikátní mapu. Státy v ní označují podle toho, v čem jsou na světě nejlepší. Při zjišťování vycházeli z nejrůznějších statistik,výzkumů a průzkumů včetně údajů Světové banky nebo Guinessovy knihy rekordů .
 

Podle této mapy jsou Češi přeborníky v pití piva. Suverénně vítězíme se 144 litry na hlavu ročně. Některá fakta o jiných státech jsou pozitivní, další negativní, některá vtipná a další opravdu překvapující.
 

Například na území Velké Británie existuje podle mapy nejvíce fašistických skupin, Španělé jsou největší milovníci kokainu a Němci jsou mistři v "téměřvítězení" na mistrovství světa ve fotbale. A Poláci jsou největší klobásožrouti.

 

 

(/ekonomika/na-kazdeho-cecha-vloni-pripadalo-temer-300-vypitych-piv.html)]

Na mapě se objevují i přírodní katastrofy. Zatímco na Kanadu padají asteroidy, v Mexiku lidi nejvíc trefují blesky. USA mají zase kromě nejvyššího počtu Nobelových laureátů i nejvíce úmrtí, které zapříčinila sekačka na trávu. A v Jižní Africe mají nejvíc pštrosů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší vtipy na téma Češi a pivo!

Češi jsou národem vynálezců, víme, v jakých oblastech se nám daří a dařilo!

HURÁ: Pivo prodlužuje život! Známe 13 důvodů, proč chlastat zrzavou vodu

Domácí pivo? S novou hračkou pro chlapy je to možné!

FANDA má vlastní pivo

 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz