APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Plameny a výbuchy tlakových lahví zdevastovaly dům, obyvatelé unikli na poslední chvíli

Při rozsáhlém požáru rodinného domu v Mikulovicích na Jesenicku šlo dnes ráno o život dvěma obyvatelům. Dokonce vybouchlo několik tlakových lahví. Jednoho popáleného si převzali záchranáři, druhý stačil utéct k sousedům. “Na místě zasahuje šest jednotek,” řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Do Mikulovic vyjížděli hasiči krátce po šesté hodině ráno. Podle prvotní informace měli být v hořícím domě uvězněni dva lidé. “Profesionální jednotku stanice Jeseník postupně posilují dobrovolní hasiči Písečná, Zlaté Hory, Česká Ves, Jeseník a místní Mikulovice. Situace na místě je velmi složitá, hasiči svůj zásah musí provádět s bezpečným odstupem. Došlo k několika explozím a to zřejmě propan-butanových láhví,“ dodal mluvčí
 

Zdroj: HZS Olomouckého kraje


Popáleného obyvatele zdevastovaného domku převezli záchranáři do nemocnice. Zásah nadále probíhá a hasiči doplňují cisterny z hydrantů. Na místě je sedm cisteren a desítky hasičů. Přičinu požáru budou hasiči zjišťovat po likvidaci požáru.
 

tn.cz/luk

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz