Zpravodajství

VIDEO: Túrování, driftování, nebezpečná jízda! Takto řádili mladíci na Černém Mostě

Tak tyhle řidiče byste zřejmě potkat nechtěli. Frekventovanou silnici na Černém Mostě, kterou přes den projedou desetitisíce lidí, totiž proměnili na závodní dráhu. Svá auta nejenže túrovali, ale na silnici předváděli i smyky či vyjížděli mimo vozovku.

Frekventovaná silnice na Černém mostě v Praze, po které se denně pohybují desetitisíce lidí, se v noci mění v ilegální závodní dráhu. Dokazuje to video, na němž parta mladíků na něm v nočních hodinách předvádí velmi nebezpečné kousky a porušuje snad všechny dopravní předpisy. Především pak ohrožují nic netušící lidi v okolí. Štáb televize Nova videonahrávku předal policii, která viníky začala hledat.
 

Pokud jste mladíky z videa poznali, dejte nám vědět na pavlina.kosova@nova.cz.
 

Video jsme ukázali dopravnímu expertovi. Ten nám potvrdil, že se řidiči sporťáků při své noční jízdě dopustili hned několika dopravních přestupků.
• Ohrožování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu
• Nedání přednosti v jízdě (řidič vjel do křižovatky bez rozhlédnutí)
• Vyjetí mimo vozovku (v tomto případě mohl řidič ohrozit chodce nebo cyklistu)
• Ohrožení posádky vozidla
 

"Těch přestupků se mohli před sestříháním videa dopustit daleko víc. Většinou si vybírají noční hodiny, protože doufají, že je policisté nechytí. Tyto závody většinou jednou, dvakrát do měsíce jsou," uvedl tiskový mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova z Televizních novin:
 


 

"Dlouhá míle", jak říkají silnici na Černém Mostě místní, ale není jediným místem v Praze, kde takovéto kousky nezodpovědní řidiči předvádí. Dalšími vyhledávanými místy rádoby závodníků je kruhový okruh na Chodově a v Dejvicích, dále už zmiňovaný rovný úsek na Černém Mostě, před časem to byl i úsek ve Strašnicích, kde je ovšem nyní kruhový objezd.
 

Související obsah


"Před tím tam řidiči zkoušeli průjezd křižovatkou v plné rychlosti bez daní přednosti, což způsobilo řadu tragických dopravních nehod. Další místa jsou větší kruhové objezdy, či dlouhé rovné úseky. Tyto úseky jsou vyhledávány hlavně když prší, nebo když je sníh na silnici. Protože to vozidlo lépe klouže," doplnil Vomáčka.
 

Registrační značky má už i policie k dispozici "Obdrželi jsme videozáznam, kterým se samozřejmě kolegové z dopravní policie budou zabývat a celou situaci prověří," řekla policejní mluvčí Hana Jeřábková.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bohdalová nedobrzdila a bourala v centru Prahy. Pak se hloupě vymlouvala

Davide, kam koukáš? Beckham nabořil svůj luxusní Range Rover!

hmr / Pavlína Kosová, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz