Zpravodajství

Adélka (5) je vážně nemocná! Potřebuje peníze na auto a bezbarieróvý přístup! POMŮŽETE?

Malá Adélka z Neratovic bojuje s vážnou nemocí. Její mozek má vrozenou vývojovou vadu a Adélka nikdy nebude jako ostatní děti. Semilobární holoprosemcefalie způsobuje to, že Adéla nikdy nebude moci chodit a nikdy se nenaučí mluvit. Rodina nutně potřebuje peníze na doplacení auta, kterým Adélku vozí na potřebná vyšetření. Chybí už jen částka kolem 50 tisíc korun.

Adélka Krajová oslavila před několika dny své kulaté páté narozeniny. Nejlepší dárek, jaký by mohla dostat jsou peníze na doplacení auta a na zařízení bezbariérového přístupu. Rodina postižené holčičky žije v Neratovicích a za lékaři musí dojíždět do Prahy do Thomayerovy nemocnice v Krči. Vzhledem k Adélčině postižení je cesta hromadnou dopravou velmi komplikovaná.


Pokud chcete malé Adélce pomoci, můžete jí finančně podpořit částkou zaslanou na tento účet: 209363742/0600 Děkujeme!

Kromě lékařských vyšetření absolvuje dívenka také různé terapie, které ji podle slov její maminky Moniky velmi pomáhají. Jedná se o hipoterapii se zvířaty, také navštěvuje občas specializovanou školku na pražském Proseku. I sem musí rodina složitě dojíždět. "Je to milované zlatíčko naše a pro její krásný úsměv uděláme vše. Hlavně, aby jí bylo co nejlépe," má jasno její maminka Monika.

Podívejte se v galerii, jak Adélka statečně bojuje se svou nemocí:

Pro Adélku byla zorganizovaná sbírka, která by měla zajistit peníze pro nákup tolik potřebného auta. Část peněz na nové auto poskytl rodině stát, zbytek však musí doplatit ze svého, což je ale vzhledem k okolnostem problém.

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz