Ekonomika

Exekuce na O2! Český telekomunikační úřad operátora trestá za odpojení zákazníků

Exekuce na O2! Český telekomunikační úřad operátora trestá za odpojení zákazníků
Zdroj: Mediafax

Česká Telefónica O2 čelí exekuci. Tu na ní vyhlásil Český telekomunikační úřad kvůli tom, že nerespektovala předběžné opatření. O2 totiž kvůli sporům s šedým operátorem odpojila jeho zákazníky!

Český telekomunikační úřad v pondělí stanovil povinnost bezodkladně začít znovu poskytovat služby odpojeným zákazníkům šedého operátora Aspekt invest. Telefónica ale toto rozhodnutí nerespektovala, proto na ni vyhlásila exekuci.
 

"Telefónice za nesplnění uložené povinnosti vyměřil sankci ve výši 50 tisíc korun. Zákon přitom umožňuje při opakovaném nerespektování rozhodnutí ukládat tyto pokuty opakovaně, a to až do výše 100 tisíc korun," uvedl tiskový mluvčí Českého telekomunikačního úřadu Martin Drtina.
 

"Obchodní spory operátorů s přeprodejci služeb nemohou ýt důvodem pro okamžité odpojení koncových uživatelů, jako se to stalo v případě Aspekt investu," dodal Drtina.
 

Telefónica bez předchozího upozornění zablokovala veškerá příchozí volání zhruba 1500 zákazníkům. ČTÚ v rozhodnutí poukázal na to, že přerušením poskytování služeb dochází ke škodám na straně koncových uživatelů, přeprodejce služeb i mobilního operátora. Současně zahájil správní řízení o návrhu na rozhodnutí sporu o trvání smluvního vztahu mezi Aspekt investem a Telefónicou.
 

Související obsah


Český telekomunikační úřad podal na státní zastupitelství trestní oznámení o podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí právnickou osobou.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz