Domácí

Výsledky aukce kmitočtů: Čtvrtý operátor v Česku zatím nevznikne

Výsledky aukce kmitočtů: Čtvrtý operátor v Česku zatím nevznikne
Zdroj: Getty Images

Čtvrtý mobilní operátor se v České republice neobjeví. V pátek vyhlásil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vítěze aukcí pásem kmitočtů budoucí 5G sítě. Klíčová pásma si rozdělily O2, T-Mobile a Vodafone.

V pásmu 700 MHz získala při aukci společnost O2 blok o velikosti 2x10 MHz, spojený se závazkem národního roamingu a PPDR služeb pro krizové a bezpečnostní složky státu. Další bloky v pásmu 700 MHz získaly společnosti T-Mobile a Vodafone. Nikomu dalšímu se v tomto klíčovém pásmu žádný blok nepodařilo získat, čtvrtý operátor tak v Česku zatím nevnikne.


Dražily se i bloky o velikosti 20 MHz v pásmu 3400-3600 MHz, které jsou spojené se závazkem pronájmu kmitočtů pro podporu Průmyslu 4.0, získaly O2, CentroNet, T-Mobile, Vodafone a Nordic Telecom.

Související obsah


Podle ČTÚ se podařilo prodat všechny nabízené bloky. Na dva zájemce se ale nedostalo – na společnosti PODA a Sev.en Innovations.


"Výsledky aukční fáze a zájem o nabízené kmitočty ukazují, že jsme podmínky výběrového řízení nastavili správně pro dosažení jejich cílů. Pro prohloubení hospodářské soutěže je jistě dobrou zprávou, že svoji pozici posílí i vstoupí noví operátoři v pásmu 3400-3800 MHz. Celková částka je 5,596 miliard korun, což je vyšší částka, než bylo očekáváno," řekla předsedkyně Rady ČTÚ Hana Továrková.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz