Domácí

Výsledky aukce kmitočtů: Čtvrtý operátor v Česku zatím nevznikne

Výsledky aukce kmitočtů: Čtvrtý operátor v Česku zatím nevznikne
Zdroj: Getty Images

Čtvrtý mobilní operátor se v České republice neobjeví. V pátek vyhlásil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vítěze aukcí pásem kmitočtů budoucí 5G sítě. Klíčová pásma si rozdělily O2, T-Mobile a Vodafone.

V pásmu 700 MHz získala při aukci společnost O2 blok o velikosti 2x10 MHz, spojený se závazkem národního roamingu a PPDR služeb pro krizové a bezpečnostní složky státu. Další bloky v pásmu 700 MHz získaly společnosti T-Mobile a Vodafone. Nikomu dalšímu se v tomto klíčovém pásmu žádný blok nepodařilo získat, čtvrtý operátor tak v Česku zatím nevnikne.


Dražily se i bloky o velikosti 20 MHz v pásmu 3400-3600 MHz, které jsou spojené se závazkem pronájmu kmitočtů pro podporu Průmyslu 4.0, získaly O2, CentroNet, T-Mobile, Vodafone a Nordic Telecom.

Související obsah


Podle ČTÚ se podařilo prodat všechny nabízené bloky. Na dva zájemce se ale nedostalo – na společnosti PODA a Sev.en Innovations.


"Výsledky aukční fáze a zájem o nabízené kmitočty ukazují, že jsme podmínky výběrového řízení nastavili správně pro dosažení jejich cílů. Pro prohloubení hospodářské soutěže je jistě dobrou zprávou, že svoji pozici posílí i vstoupí noví operátoři v pásmu 3400-3800 MHz. Celková částka je 5,596 miliard korun, což je vyšší částka, než bylo očekáváno," řekla předsedkyně Rady ČTÚ Hana Továrková.
 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz