Zpravodajství

Filipa zabil nezájem učitelů! Po deseti letech v kómatu ho dnes pohřbila zdrcená matka

Téměř dvě stovky lidí se přišly dnes dopoledne naposledy rozloučit s Filipem Němcem do českobudějovického krematoria. Před deseti lety se během školního výletu málem utopil a až do své smrti pak zůstal v bdělém kómatu. Zemřel doma minulou neděli.

Kromě rodiny se na pietním rozloučení sešli i známí, přátelé, ale i zástupci médií, kteří Filipův příběh sledovali od samotného začátku. Jak sama řekla Filipova maminka, i díky nim se rodině podařilo vysoudit odškodné ve výši patnácti milionů korun. Peníze pak pomáhaly Filipovi s jeho nelehkým osudem.
 

Související obsah

Absolvoval různé terapie, maminka musela koupit veškeré zdravotní pomůcky. Nechat upravit auto pro převoz Filipa a v neposlední řadě upravit dům, aby byl zcela bez bariér. Martině Němcové se zcela obrátil život na ruby v červnu 2003. Na školním výletě zůstal Filip téměř dvacet minut v plaveckém bazénu pod vodou. Od té doby byl v bdělém kómatu.
 


 

Jeho maminka dělala vše pro to, aby ho vrátila zpět do života. Poslední půlrok se ale stav Filipa zhoršil. Několik dnů strávil v nemocnici. Pak ho lékaři pustili domů, zemřel před týdnem v neděli matce v náručí.
 

Další podrobnosti uvidíte dnes ve večerních Televizních novinách od 19:30.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pyško o synovi v kómatu: Je zázrak, že tu s námi ještě je!

Hvězda Bídníků Peterová: Přítele vzbudila z kómatu písní

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz