Zpravodajství

Tento šestiletý Američan políbil ruku spolužačce a má na krku sexuální obtěžování!

Spojenými státy otřásá případ šestiletého chlapce, kterého dočasně vyloučili z výuky za sexuální obtěžování. Důvodem je pusa na ruku jeho spolužačky. Odborníci se teď dohadují, zda je možné nevinnou pusu považovat za sexuální obtěžování.

Obvinění ze sexuálního obtěžování není žádná legrace a ve Spojených státech to platí dvojnásob. Pokud čekáte příběh protřelého násilníka, jste vedle. V případu, o kterém mluví celé Spojené státy, hraje hlavní roli blonďatý kluk, který sotva začal chodit do školy. "Bylo to během vyučovací hodiny. Měli jsme čtení, já se naklonil a políbil ji na ruku. To se stalo," říká malý Hunter.

Spolužačce se to nelíbilo a šestiletý Hunter obratem putoval do ředitelny. "Udělal jsem něco špatného. Je mi to líto, chci se vrátit do školy," dodává chlapeček. Rozhodnutí ředitele překvapilo všechny. Chlapce poslal domů. Do školy se může vrátit až za několik dní.

Matku to pořádně rozlítilo. Už kvůli tomu, že malému Hunterovi musí vysvětlovat, co znamená slovo sex. Doteď nevěděl, že vůbec existuje. "To slovo prostě nepatří do vět šestiletého dítěte. Jak se to vůbec mohlo stát? Teď to bude mít v záznamech navždy," konstatuje a nechápe jeho maminka Jennifer Saundersová.

Odborníci v amerických médiích řeší, zda ředitel svým rozhodnutím neudělal víc škody než užitku. V každém případě nejde o první podobný případ. Americké školství pamatuje obvinění ze sexuálního obtěžování u šestiletého dítěte za zpěv populárního hitu Sexy and I know it, nebo zatčení stejně starého chlapce za nakopnutí učitele.

Vladimír Kouba, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz