Nemoc

Holčičce (11) se už 250krát zlomily kosti! Moje kyčel bolí jako po postřelení, zoufá si

Holčičce (11) se už 250krát zlomily kosti! Moje kyčel bolí jako po postřelení, zoufá si
Zdroj: facebook.com

Nejhorší je, když nemocemi trpí malé děti! Měly by si hrát, a přitom stráví dětství po nemocnicích. Takový je i příběh této malé jedenáctileté dívenky!

Holčička trpí nepříjemnou chorobou. Lámou se jí kosti už od narození. Karli Millerové je jen 11 let, ale zlomeninu kosti zažila již přibližně 250krát. Kdo si někdy zlomil ruku nebo nohu, ví, že to není vůbec nic příjemného.

Lékaři dívence diagnostikovali nemoc, jež se nazývá  "osteogenesis imperfecta ", která způsobuje zvýšenou náchylnost k lámání kostí při běžném pohybu. Pro ​​tuto nemoc ji museli desetkrát operovat.

Kosti ji dokonce bolí, i když má pršet. "Když měla dva týdny, její kosti se hojily ze čtyř zlomenin," řekla její matka Cristy deníku Daily Mail. Holčička je velmi aktivní na sociální sítí. Častokrát se touto cestou svěřuje se svými bolestmi. "Včera jsem se vrátila z nemocnice. Moje kyčel bolí jako po postřelení," napsala Karli.

Související obsah

Místní organizace shromáždila peníze na koupi motorového vozíku, aby její život alespoň trochu usnadnila. Vozík si zatím Karli nevyzvedla, protože se jim nevejde do auta, ale už teď se na něj těší.

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nemoc

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Benziny se stane Orlen

Po více než 60 letech mění název nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým názvem se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

Píše se na Deník.cz