Zpravodajství

Kvalita produktů nestačí – o zákazníky musíte pečovat

Kvalita produktů nestačí – o zákazníky musíte pečovat
Zdroj: oficiální zdroj

Již více než 10 let stojí v čele společnosti, která se pod jeho vedením stala leaderem na českém i slovenském trhu pohonů a řízení pro stínicí techniku.

O cestě k úspěchu i přednostech automatizovaných domácností nám více řekl Ing. Jiří Husák, jednatel Somfy spol. s r.o.


Vybudovat z malé společnosti leadera trhu je snem mnoha podnikatelů a manažerů. Jak jste dosáhl tohoto úspěchu? Co pro vás Somfy znamená?


Tento úspěch se rodil postupně a je výsledkem spojení kvality a vysoké technické úrovně našich výrobků, péče, kterou našim zákazníkům věnujeme, a angažovanosti celého pracovního týmu. Ten je pro správné fungování firmy obzvlášť důležitý. Většinu týmu jsem si mohl vybrat sám a troufám si říct, že jsem svým kolegům vytvořil pracovní prostředí, které v nich podporuje nápaditost, tvořivost i zodpovědnost a ve kterém se cítí dobře. Somfy pro mě znamená především spoustu skvělých lidí a otevřenou a tvůrčí atmosféru. Nápady a myšlenky, které vedou ke zlepšování našich služeb zákazníkům i vnitřních procesů. A zároveň nadprůměrné výkony a nasazení mých spolupracovníků, naši společnou snahu věci zlepšovat a dotahovat do konce. V našem česko-slovenském prostředí je pro mě Somfy něčím jako druhou rodinou – chodím do práce opravdu rád a moc rád se setkávám s našimi zákazníky.


V roce 2001 jste založil organizační složku Somfy na Slovensku. Pozorujete v zájmu a celkovém povědomí o vašich produktech a jejich přínosu v České republice a v zahraničí nějaké odlišnosti?

Český a slovenský trh jsou si ve svých požadavcích relativně podobné. Zajímavou odlišností je to, že zatímco Slovensko je relativně uzavřený trh, v ČR se zastínění vyrábí poměrně hodně i na export. Za posledních 20 let u nás vyrostlo několik velmi úspěšných firem, které se svou kvalitou prosazují na těch nejnáročnějších evropských trzích – v Německu, Rakousku, Švýcarsku či Francii. Všechny vznikly jako firmy českých podnikatelů, tedy opravdu "od píky" a dnes to jsou významné firmy v celém středoevropském regionu, vybavené nejmodernějšími technologiemi a zaměstnávající stovky lidí. Před takovými výsledky vždy s úctou smekám. Ve srovnání s těmito příklady píle a skvěle odvedené práce vyznívají snahy levicových stran trestat pomocí daní některé občany za pracovitost, odvahu, nasazení, dobré nápady a úspěch o to paradoxněji.


Vaše společnost nedávno vyvinula speciální systém bezdrátového dálkového ovládání pro automatizované domácnosti. Co všechno zahrnuje a jaké výhody uživatelům přináší?


Společnost Somfy je spoluzakladatelem technické aliance předních výrobců zařízení do domácností, jejíž myšlenkou je ovládat veškerou techniku pomocí jediného sjednoceného řízení. Vyvinuli jsme tak systém io-homecontrol®, který umožňuje ovládat zastínění, střešní okna, topení, osvětlení, vjezdové brány, garážová vrata a další zařízení. Jeho hlavní výhodou je uživatelská přívětivost a jednoduchost ovládání, které je pro všechna zařízení jednotné, přitom však nad nimi zajišťuje plnou kontrolu. Naše aliance je otevřená, postupně do ní přistupují noví výrobci a nabídka kompatibilních výrobků a zařízení se díky tomu neustále rozšiřuje.


Kovářova kobyla často chodí bosa. Jak je to ve vašem případě – jsou produkty Somfy samozřejmou součástí vaší domácnosti?

V mém případě tomu tak částečně je, ovšem je potřeba dodat, že svůj současný byt nepovažuji za místo, kde budu bydlet třeba ještě za 7 let. Momentálně rád používám vnitřní žaluzie z kvalitních komponentů Somfy a přemýšlím o venkovním zastínění. To má tu ohromnou výhodu, že před oknem zastavuje nejen světlo, ale i teplo, takže zároveň ve slunečných dnech zabraňuje přehřívání interiéru. Také bych si rád v obýváku nainstaloval dálkové ovládání různých světel s využitím komponentů systému io-homecontrol®. Jednoduše vezmete dálkový ovladač a řídíte vypínač nebo výstup ze zásuvky. Žádné další elektrorozvody a dráty – už se na to těším!

Více se o produktech Somfy dozvíte na www.somfy.cz.
Seznam prodejců najdete na www.somfypartners.cz.
 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz