Zpravodajství

Kvalita produktů nestačí – o zákazníky musíte pečovat

Kvalita produktů nestačí – o zákazníky musíte pečovat
Zdroj: oficiální zdroj

Již více než 10 let stojí v čele společnosti, která se pod jeho vedením stala leaderem na českém i slovenském trhu pohonů a řízení pro stínicí techniku.

O cestě k úspěchu i přednostech automatizovaných domácností nám více řekl Ing. Jiří Husák, jednatel Somfy spol. s r.o.


Vybudovat z malé společnosti leadera trhu je snem mnoha podnikatelů a manažerů. Jak jste dosáhl tohoto úspěchu? Co pro vás Somfy znamená?


Tento úspěch se rodil postupně a je výsledkem spojení kvality a vysoké technické úrovně našich výrobků, péče, kterou našim zákazníkům věnujeme, a angažovanosti celého pracovního týmu. Ten je pro správné fungování firmy obzvlášť důležitý. Většinu týmu jsem si mohl vybrat sám a troufám si říct, že jsem svým kolegům vytvořil pracovní prostředí, které v nich podporuje nápaditost, tvořivost i zodpovědnost a ve kterém se cítí dobře. Somfy pro mě znamená především spoustu skvělých lidí a otevřenou a tvůrčí atmosféru. Nápady a myšlenky, které vedou ke zlepšování našich služeb zákazníkům i vnitřních procesů. A zároveň nadprůměrné výkony a nasazení mých spolupracovníků, naši společnou snahu věci zlepšovat a dotahovat do konce. V našem česko-slovenském prostředí je pro mě Somfy něčím jako druhou rodinou – chodím do práce opravdu rád a moc rád se setkávám s našimi zákazníky.


V roce 2001 jste založil organizační složku Somfy na Slovensku. Pozorujete v zájmu a celkovém povědomí o vašich produktech a jejich přínosu v České republice a v zahraničí nějaké odlišnosti?

Český a slovenský trh jsou si ve svých požadavcích relativně podobné. Zajímavou odlišností je to, že zatímco Slovensko je relativně uzavřený trh, v ČR se zastínění vyrábí poměrně hodně i na export. Za posledních 20 let u nás vyrostlo několik velmi úspěšných firem, které se svou kvalitou prosazují na těch nejnáročnějších evropských trzích – v Německu, Rakousku, Švýcarsku či Francii. Všechny vznikly jako firmy českých podnikatelů, tedy opravdu "od píky" a dnes to jsou významné firmy v celém středoevropském regionu, vybavené nejmodernějšími technologiemi a zaměstnávající stovky lidí. Před takovými výsledky vždy s úctou smekám. Ve srovnání s těmito příklady píle a skvěle odvedené práce vyznívají snahy levicových stran trestat pomocí daní některé občany za pracovitost, odvahu, nasazení, dobré nápady a úspěch o to paradoxněji.


Vaše společnost nedávno vyvinula speciální systém bezdrátového dálkového ovládání pro automatizované domácnosti. Co všechno zahrnuje a jaké výhody uživatelům přináší?


Společnost Somfy je spoluzakladatelem technické aliance předních výrobců zařízení do domácností, jejíž myšlenkou je ovládat veškerou techniku pomocí jediného sjednoceného řízení. Vyvinuli jsme tak systém io-homecontrol®, který umožňuje ovládat zastínění, střešní okna, topení, osvětlení, vjezdové brány, garážová vrata a další zařízení. Jeho hlavní výhodou je uživatelská přívětivost a jednoduchost ovládání, které je pro všechna zařízení jednotné, přitom však nad nimi zajišťuje plnou kontrolu. Naše aliance je otevřená, postupně do ní přistupují noví výrobci a nabídka kompatibilních výrobků a zařízení se díky tomu neustále rozšiřuje.


Kovářova kobyla často chodí bosa. Jak je to ve vašem případě – jsou produkty Somfy samozřejmou součástí vaší domácnosti?

V mém případě tomu tak částečně je, ovšem je potřeba dodat, že svůj současný byt nepovažuji za místo, kde budu bydlet třeba ještě za 7 let. Momentálně rád používám vnitřní žaluzie z kvalitních komponentů Somfy a přemýšlím o venkovním zastínění. To má tu ohromnou výhodu, že před oknem zastavuje nejen světlo, ale i teplo, takže zároveň ve slunečných dnech zabraňuje přehřívání interiéru. Také bych si rád v obýváku nainstaloval dálkové ovládání různých světel s využitím komponentů systému io-homecontrol®. Jednoduše vezmete dálkový ovladač a řídíte vypínač nebo výstup ze zásuvky. Žádné další elektrorozvody a dráty – už se na to těším!

Více se o produktech Somfy dozvíte na www.somfy.cz.
Seznam prodejců najdete na www.somfypartners.cz.
 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Francouzský velvyslanec se vrátí do Washingtonu

Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovaly.

Krátká zpráva

USA zdvojnásobí dar covidových vakcín chudším zemím na miliardu

Spojené státy zdvojnásobí počet covidových vakcín, které daruje chudším zemím, na více než miliardu, oznámil prezident Joe Biden. K naočkování populace v rozvojových zemích je podle odborníků potřeba pět až šest miliard dávek.

Píše se na Deník.cz