Zpravodajství

Prodavač v Šumperku předváděl zbraň a na ulici postřelil řidičku!

Jen jako přestupek řeší policie případ, který se stal v Šumperku. Mladou ženu, která jela v autě, tam zřejmě postřelil prodavač obchodu se zbraněmi, když jednu předváděl zákazníkovi. Kulka navíc jen o několik centimetrů minula její půlroční holčičku.

Lenka Řehůřková projížděla kolem obchodu se zbraněmi, když najednou ucítila tupou bolest ve stehně. Až doma zjistila, že byla postřelena. "Najednou rána hrozná a přímo mě tady do nohy," vysvětlovala před kamertou TV Nova. "V první chvíli jsem si vůbec neuvědomovala co se stalo, až pak doma jsem našla kulku pod nohama."
 

Kulka proletěla oknem obchodu a zasáhla paní Řehůřkou. Chybělo málo a došlo k velké tragédii. Provrtala plech auta a jen o pár centimetrů minula půlroční holčičku. "Naštěstí to dopadlo dobře, že to schytala pouze moje noha a ne Adélka," netají se úlevou žena.

Související obsah

Majitel obchodu se zbraněmi všechno popírá. "Proč bych se měl vyjadřovat, já o ničem takovým nevím,"sdělil štábu TV Nova. Policie na to má ale jiný názor. "Prodavač předváděl zákazníkovi zbraň, ze které došlo k náhodnému výstřelu," potvrdil Josef Bednařík, mluvčí policie Olomouckého kraje.
 

Policie případ vyšetřuje jako přestupek. Podle právníka by ale mohlo jít o trestný čin. "To podle toho, jak se zjistí míra poškození," míní advokát Petr Konečný. Lenka Řehůřková se bude léčit nejméně šest týdnů. Navíc si zřejmě ponese i psychické následky. Když projíždí kolem osudného obchodu, má strach.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz