Domácí

Kdy budou letos jarní prázdniny? VELKÝ PŘEHLED podle okresů

Kdy budou letos jarní prázdniny? VELKÝ PŘEHLED podle okresů
Zdroj: Mediafax

Sotva skončily jedny prázdniny, školáci se mohou těšit na další. Za měsíc jim totiž začnou jarní prázdniny. Podívejte se, kdy a kde budou mít školáci volno.

Přesně za měsíc začnou jarní prázdniny. Ty jsou tradičně rozloženy po celý únor a první polovinu března. Výhodu mají školáci z Mladoboleslavska, Příbramska, Táborska, Prachaticka, Strakonicka, Chomutovska, Mostecka, Jičínska, Rychnovska, Olomoucka, Šumperska, Opavska, Jesenicka a okresu Ústí nad Labem, protože do školy naposledy půjdou 30. ledna, znovu do školy se vrátí až 10. února.

V pondělí 3. února odstartují jarní prázdniny ve 14 okresech a jak už bylo řečeno, školáci v těchto okresech si užijí volna bez školy dlouhých 10 dní. Jako třetí v pořadí se dočkají i školáci z Prahy. Žáci škol z Prahy 1 až 5 budou mít prázdniny od 17. do 23. února, školáci z Prahy 6 až 10 pak od 24. února do 3. března.
 


 

Pokud plánujete vyrazit o jarních prázdninách se svými ratolestmi na hory, možná vám pomůže i přehled různých prázdnin v evropských zemích.
 

Po jarních prázdninách se pak školáci mohou v dubnu těšit ještě na velikonoční prázdniny. Ty připadnou na čtvrtek 17. a pátek 18. dubna, doma zůstanou i na Velikonoční pondělí 21. dubna. Další volno pak žáky českých škol čekají ve čtvrtky 1. a 8. května. A pak už je čekají jen hlavní prázdniny, které budou trvat od soboty 28. června do neděle 31. srpna.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Kdy si vzít v roce 2014 chytře dovolenou? PŘEHLED SVÁTKŮ a prodloužených víkendů

Prázdniny Solaříkové z Ulice: V sedm ráno se proháněla po pastvinách

Olga Menzelová s dcerou: Takhle tráví prázdniny

TN.cz / Google Maps
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz