APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

V nemocnici podávali smrtící výživu. Tři kojenci zemřeli!

Tři novorozence ve francouzské nemocnici zabila v prosinci nitrožilně podávaná výživa, která obsahovala nebezpečné bakterie. Ministerstvo zdravotnictví už nakažené dávky stáhlo. Rodiče zesnulých dětí teď nemocnici zažalovali pro zabití.

Místo radosti z novorozených miminek zažili rodiče obrovskou tragédii. Třem dětem podávali na jednotce intenzivní péče pro novorozence nitrožilně výživu. Všechny tři děti zemřely na bakteriální kontaminaci. "Podali jsme stížnost, abychom zjistili, co se přesně stalo. Došlo k selhání, které musí být odhaleno, aby se už nikdy neopakovalo," má jasno otec mrtvého miminka. 

Rozbory později potvrdily, že vaky s nitrožilní stravou skutečně obsahovaly bakterii, která děti připravila o život. Ředitel nemocnice na jihovýchodě Francie oznámil, že jim výživu dodává farmaceutická firma. Jméno společnosti ale zatím prozradit nechtěl.

Související obsah

"Závadnou výživu jsme okamžitě stáhli z oběhu a v tuto chvíli už by se v nemocnicích neměla vůbec vyskytovat," snažila se veřejnost uklidnit francouzská ministryně zdravotnictví Marisol Touraine a celou záležitost označila za mimořádně závažnou nehodu.

Rodiče všech tří dětí podali na nemocnici žalobu za zabití. Vyšetřovatelé, kteří se případem zabývají, odmítli cokoliv komentovat minimálně do příštího týdne.

Emma Klementová, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz