Zpravodajství

Narodila se jako zdravá, teď se Míša (4) jen plazí

Narodila se jako zdravá, teď se Míša (4) jen plazí

V květnu Michaela Hlušičková oslaví čtvrté narozeniny. Přestože se narodila jako zdravá holčička, ve třetím měsíci života se pro ni i okolí všechno změnilo. Byla na očkování (hexa plus synflorix) a po něm se vývoj zastavil. Nyní Míša jen leží doma ve Stříbře a čeká na pomoc.

U Míši lékaři diagnostikovali centrální hypotonický syndrom.
„Byla jsem u paní doktorky, říkala jí, že není něco v pořádku, že nemá takové reakce jako ostatní děti, ale radila mi abych čekala. Čekání bylo ale dlouhé, a tak mne teta zajistila vyšetření u paní doktorky Kolářové. Její diagnóza nám vyrazila dech, kdybych to měla shrnout do jednoho slova tak bych zvolila průšvih. Prostě všechno špatně. Okamžitě jsme začali s Vojtovou metodou, cvičíme, děláme prostě maximum, aby se situace změnila," říká paní Petra, maminka Míši.Naděje Míše svitla, když se přes konto Bariery dostala na Slovensko do ADELI v Piešťanech. To bylo v květnu a malá Míša strávila na Slovensku dva týdny.


 

"Na léčení české zdravotní pojišťovny nepřispívají, a tak nám ty peníze umožnily první léčení. V říjnu jsme se tam vrátili, to zase našetřili peníze tatínek s tetou. Bylo mi smutno, když vidíte okolo vás rodiče s dětmi z celého světa, a těm tamní pojišťovny přispívají nebo platí celý pobyt,“ říká maminka Míši.


Po tomto pobytu se Míšin stav výrazně zlepšil, ale naděje na chození je zatím v nedohlednu.


„Doma přesto, že se snažíme, takové cvičení prostě nezvládnete, v Piešťanech jsou na děcko třeba čtyři terapeuti, nesmírně zkušení a každý pohyb má svůj smysl.Navíc je tam spousty doplňkových zařízení, které urychlují léčbu. Míša, která se dokáže jen plazit už pokukuje po dětech, které chodí a dochází ji, že je něco špatně. Pevně věřím, že se také postaví na vlastní nohy. Naše prostředky už ale totálně vyčerpány, investovali jsme pro zdraví Míši vše," dodává maminka Michaely.


Ze zlepšení potřebuje Míša ještě další pobyty v rehabilitačním středisku na Slovensku. Pokud byste chtěli pomoci, číslo účtu ADELI v Česku je: 677 175 8001/5500 a připište jméno: Michaela Hlušičková.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz