Zápisy

Začaly zápisy prvňáků. Rodiče bojují o místa v dlouhých frontách!

Dnes začaly zápisy do prvních tříd. Přijít by k nim mělo celkem 140 tisíc dětí. Zápisy musí na všech základních školách proběhnout od 15. ledna do 15. února.

Velká mela byly v noci na dnešek a ráno v Plzni. Tam totiž na jednu základní školu stáli rodiče dětí dlouhou frontu jen aby dostali pořadové číslo a mohli vůbec k zápisu přijít. Zájemců jsou stovky ale dětí se tam dostane jen asi sto.


Zdroj: TN.cz

 

Hlavním kritériem k přijetí je spádovost, nicméně rodiče si mohou zvolit základní školu podle vlastního výběru. Kapacitně by měly třídy stačit, celkem dorazí k zápisu kolem 140 000 dětí.


Zdroj: TN.cz

 

Budoucí prvňáčci mají zpravidla u zápisu jeden hlavní úkol, a to nakreslit lidskou postavu. Učitelky se jich také ptají na znalost například barev, základních tvarů nebo prostorovou orientaci.
 

Související obsah


Mírné komplikace byly i v Hradci Králové, a to z důvodu, že sekretariáty základek vyžadují písemný souhlas od obou rodičů, což může být v některých případech velmi komplikované.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Takhle vítala prvňáčky sexy zpěvačka Tereza Kerndlová!

vrl, pul, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zápisy

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz