Domácí

Pošťák, který doručil smrtící balíček s bombou do Osova: Cítím se furt blbě!

Pošťák, který doručil smrtící balíček s bombou do Osova: Cítím se furt blbě!
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Zásilka, která ve středu zabíjela v Osově na Berounsku, mohla bouchnout kdykoliv. Do styku s ní totiž přišlo přes 100 lidí! Nakonec explodovala až ve firmě, kam byla adresována. Zabila provozního manažera Jana B. Sekretářka pak utrpěla těžká zranění!

Právě on, pošťák Tomáš Pokorný, přivezl bombu do firmy na výrobu bazénů v Osově na Berounsku. I on tak mohl být obětí smrtící zásilky. "Cítím se furt blbě! Manželka je zděšená a je ve stresu. Normálně doručuju zásilky dál, i když to v sobě furt cítím," popsal v rozhovoru pro Aha! pošťák Tomáš Pokorný.
 

Právě on dovezl zásilku, kterou podal na poště ve Stodůlkách neznámí muž, kterému je mezi 40 až 50 lety, je 175 centimetrů vysoký, má zavalitější postavu a světlou pleť. "Byl to pro mě šok! Byl jsem z toho zděšen! Mohlo to bouchnout kolegům v depu, mně v autě," říkal rozechvělým hlasem Tomáš.
 

Pošťák Tomáš Pokorný i popsal, zda bylo na balíčku o rozměrech 20 x 30 centimetrů něco zvláštního. "Podezřelé na něm bylo to, že byl přepáskovaný hodně lepící páskou. Jinak to ale byla normální zásilka," prozradil v rozhovoru pro Aha!
 


Balíček, který muž podal na poště v pražských Stodkůlkách, explodoval v areálu firmy Albixon v Osově na Berounsku. Zabil třiačtyřicetiletého manažera firmy, jednačtyřicetiletá sekretářka byla těžce zraněna, další muž pak utrpěl lehká zranění. Motiv zatím není znám, policisté pracují s několika verzemi.
 

Společnost Albixon, kde bomba explodovala, je předním evropským výrobcem bazénů a zastřešení.

tn.cz / hmr

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz