Doprava

Na přechodu srazil dvě děti a muže, od nehody ujel. POMOZTE HO NAJÍT

Na přechodu srazil dvě děti a muže, od nehody ujel. POMOZTE HO NAJÍT
Zdroj: Policie ČR

Neuvěřitelnou bezohlednost předvedl řidič v Brně. Na přechodu pro chodce srazil dvě děti a muže a místo toho, aby zraněným pomohl, od nehody ujel. Policie po něm nyní pátrá.

K vážné nehodě, při níž byl těžce zraněn devětatřicetiletý muž a lehce dvě děti, došlo v pondělí v podvečer v Brně na Palackého náměstí. "Stalo se to v půl šesté odpoledne. Na Palackého náměstí v prostoru před kostelem nedal přednost přecházejícím chodcům na vyznačeném přechodu," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.
 

Místo toho, aby sraženým řidič pomohl, od nehody ujel. "Na základě dosud zjištěných informací by se mělo jednat o osobní vozidlo světlé, patrně stříbrné barvy a řidičem měl být muž," popsala policejní mluvčí s tím, že sražený muž utrpěl těžká zranění a děti lehká.
 

"Motorista ujel směrem od ulice Hapalovy k ulici Vážného," řekla Straková. Muži za neposkytnutí první pomoci a ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí trestní stíhání.
 

Jakékoliv další informace prosím neprodleně sdělte policistům na tísňovou linku 158.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz