Krimi

Surové napadení manželů v Duchcově míří před soud! Ale nešlo o rasově motivovaný útok

Útočníci, kteří jsou obviněni ze surového napadení manželského páru v Duchcově, půjdou před soud. Incident se stal loni v květnu a zachytila ho bezpečnostní kamera. 3 muži a 2 ženy napadli manžele, kteří se vraceli z restaurace.

Výraz brutální napadení v tomto případě nestačí na pojmenování útoku, který se odehrál loni v květnu v Duchcově. Tři muži a dvě ženy napadli manžele. Ti od nich schytali desítky surových kopanců a ran do obličejů, dokonce jim skákali po těle. Měli na ně pokřikovat i rasistické nadávky. Podle vyšetřovatelů to však nebyl rasově motivovaný útok.
 

"Nadávali jim do bílejch gadžů, když sem vlezete a stane se to kolikrát, že projdete ulicí, tak si myslej, že je to jejich území," uvedla matka napadené ženy po útoku.
 

K útoku došlo v ulici, kde sídlí městská policie, ačkoli tam seděl strážník, který vše sledoval přes kamery, nezasáhnul. Strážník dostal výpověď, manželé skončili v nemocnici s řadou těžkých zranění hlavy, krku, nohou a hrudníku. Od incidentu se vyhýbají veřejnosti.
 

Z videa je patrná celá skupina útočících, obviněných jich nakonec bylo jen pět. Mezi nimi jeden, kterému bylo pouhých 16. V květnu to ve městě rozpoutalo pouliční nepokoje.
 

Podívejte se na celý záznam napadení:
 


 

Útočníci skončili na pár měsíců ve vyšetřovací vazbě. Nedávno je soud pustil. Podle vyšetřovatelů útok neměl rasový podtext, souzeni proto budou z napadení, výtržnictví a pokusu o krádež. "Krajský soud v Ústí nad Labem obdržel obžalobu a v této nařídil i hlavní líčení na dny 18. až 21.2.," řekla mluvčí Krajského soudu v Ústí nad Labem.
 

Související obsah


Útočníkům u soudu bezpochyby přitíží i fakt, že těsně před útokem na manželský pár zbili majitele motokola a chtěli mu ho ukrást.

hmr / Martin Kočárek, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz