žirafa

Vedení zoo rozhodlo, že utratí zdravé žirafí mládě! Chyba je v rodičích

Vedení zoo rozhodlo, že utratí zdravé žirafí mládě! Chyba je v rodičích
Zdroj: facebook.com

Sameček žirafy jménem Marius byl nadbytečný, a navíc se narodil po spáření dvou pokrevně spřízněných žirafích jedinců, což je v evropských zoo zakázáno. Proto ho utratili!

Úsilí tisíců obyvatel dánské metropole Kodaň, kteří podepsali petici za záchranu rok a půl starého mláděte žirafy v místní zoologické zahradě, tak bylo marné. Zvíře v neděli ráno utratili, informovala o tom BBC.

Mariuse utratili jatečním přístrojem namísto smrtící injekcí, protože ta by kontaminovala jeho maso. Část jeho ostatků se použije na výzkum, zbytek na krmení šelem v zoo. Všechny pokusy najít pro Mariuse nový domov byly neúspěšné.

Když se však zpráva o na životě ohroženém, ale zcela zdravém žirafím samečkovi, objevila na webové stránce BBC, kodaňskou zoo kontaktoval Yorkshire Wildlife Park u města Doncaster, kde už sice chovají čtyři žirafy, z toho jednu z kodaňské zoo, ale mají ještě kapacitu na přijetí dalšího jedince.

Související obsah

Zájem poskytnout malé žirafce nový domov projevila i zoo ve Švédsku, která na rozdíl od kodaňské není členem Evropského sdružení zoologických zahrad a akvárií, dohlížejícího na všechny aspekty rozmnožovacího programu.

Ředitel vědeckého programu kodaňské zoo Bengt Holst v rozhovoru s médii prohlásil, že nechápe rozruch kolem Mariuse a podotkl, že jeho geny už jsou v zoo zastoupeny. Nadbytečnou žirafu tak nechal utratit.

"Nemužu tomu uvěřit. Nabídli jsme, že jeho život zachráníme. Zoologické zahrady by měly změnit způsob svého podnikání," řekl BBC ředitel parku v Doncasteru Robert Krijuff. Také bojovníci za práva zvířat označili rozhodnutí vedení kodaňské zoo za barbarské a neetické. 

pet, tn.cz / tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz