Domácí

Na internetu se rozrůstá černý trh s léčivy! Následky léků bez předpisu mohou být katastrofální!

Antidepresiva, léky na schizofrenii nebo epilepsii - ty všechny byste správně měli dostat jen v lékárně a na lékařský předpis. Se silnými prášky a injekcemi se ale obchoduje ve velkém na internetových diskusních fórech!

Po celé republice se denně domlouvají na internetových stránkách spousty nelegálních obchodů s léky. Konverzaci začnete reagováním na inzerát na zdánlivě neškodném diskusním fóru a za pár hodin můžete mít nebezpečné léky doma.

 
Například Antidepresiva se dají sehnat i za šest hodin. Tyto léky jsou bezpečné, ale pouze v případě, že je naordinuje lékař. Pokud tomu tak není, účinky mohou být katastrofální. 
Přes internet se dají sehnat i silnější léčiva, jakými jsou například antipsychotika, které při nesprávném dávkování mohou vyvolávat halucinace, pády nebo mozkové mrtvice.


Stačí se napojit na dobrý zdroj a léky se k vám mohou dostat za pár hodin. Nikdy ale není jasné, jaký léky mají původ a právě to může vyvolat následky, které mohou být životu nebezpečné!
Koupit je na černém trhu lékaři přirovnávají k tomu, když spolknete prášek, který najdete válet se na zemi.i


I když léky budou z bezpečného zdroje, nebezpečnými se mohou stát, pokud je užije člověk, který je vůbec nepotřebuje. nebezpečné je hlavně dávkování, které právě musí určit lékař. 


Třeba antipsychotikum by při špatném dávkování mohlo způsobit třeba tak tvrdý spánek, že by mohlo dojít k problémům s dýcháním. To ale není zdaleka všechno. Vždy totiž záleží na přesném zdravotním stavu člověka, který si lék vezme a tak není vyloučeno, že u některých lidí by hrozila i smrt.

mis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz