Mazlíčci

Pes umřel na otravu nikotinem! Zavinila to páníčkova elektronická cigareta!

Pes umřel na otravu nikotinem! Zavinila to páníčkova elektronická cigareta!
Zdroj: Thinkstockphotos

Elektronická cigareta si vyžádala první oběť. Nejde o člověka, ale o psa. Zemřel během několika hodin na otravu nikotinem. Jak se to mohlo stát?

Stafordširský bulteriér Ivy se stal v Británii první obětí, kterou usmrtila elektronická cigareta. Za všechno mohl nepozorný páníček Keith Sutton (56), který si pořídil e-cigaretu, aby se naučil pomalu odvykat kouření. Jednoho dne ji ale nechal na stole, odkud si ji domácí miláček vzal v domnění, že jde o hračku. 


Teprve čtrnáctiměsíční Pes Ivy při hraní s cigaretou rozkousl nádržku, ve které byla náplň s nikotinem. Během chvilky se mu objevila u pusy pěna, těžko dýchal a začal zvracet. Všechny tyto projevy jsou spojené právě s otravou nikotinem.


Související obsahKeith se snažil svému psovi poskytnout první pomoc. Vyplachoval mu tlamu studenou vodou a zkoušel všechno, co ho jen napadlo. Ketih serveru Daily mail popsal, že měl pejsek úplně modrý jazyk. Co nejdřív ho odvezl k veterináři, který se ho snažil zachránit silnou dávkou steroidů.


Pejsek Ivy ale otravu nikotinem nezvládl a ani přes všechny snahy lékaře se ho nepodařilo zachránit. Zemřel druhý den. Keith Sutton teď bojuje za to, aby na lahvích s náplněmi bylo zřetelnější varování, že je tato látka velmi nebezpečná pro zvířata. Stačí totiž pouhých 10 miligramů na kilogram zvířete, aby byl v životním nebezpečí.

mis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz