Zpravodajství

Opilých mladistvých Dánů byly v Praze stovky! Podle policie se příští rok hodlají vrátit!

Opilých mladistvých Dánů byly v Praze stovky! Podle policie se příští rok hodlají vrátit!
Zdroj: TN.cz

Vrcholní představitelé pražské policie, pražských strážníků a městské části Praha 1 ve čtvrtek na tiskové konferenci bilancovali výsledky kontrol a bezpečnostního opatření v souvislosti se studenty z Dánska. Opilých mladistvých Dánů přistihli policisté 284.

Ředitel pražské policie Martin Vondrášek ve čtvrtek prohlásil, že se bezpečnostní opatření v souvislosti s mladými Dány podařilo policii a strážníkům zvládnout. V průběhu jejich pobytu řešili policisté jen několik incidentů. Mimo jiné dva dánské studenty skákající z mostu do Vltavy a požár pokoje švédských studentů v hotelu v centru metropole.

Celkově policisté přistihli 284 podnapilých mladistvých studentů z Dánska. Podle Vondráška je to dáno především tím, že je v Dánsku snížena věková hranice, lidé tam mohou požívat alkoholické nápoje už od 16 let.

V jednom případě policisté vyšetřovali loupež. Dva studenti z Dánska přepadli své dva vrstevníky. "Oběma cizincům jsme již sdělili obvinění z trestného činu loupeže," uvedl pražský policejní ředitel Martin Vondrášek.

Související obsah

Pražští policisté vypátrali také dva dánské studenty, kteří nazí skočili z mostu Legií do Vltavy. "Oba tito studenti vyvázli bez zranění," doplnil Vondrášek. 

Ještě tutéž noc řešily záchranné složky další situaci spojenou s pobytem studentů z ciziny. Na pokoji mladých Švédů, v hotelu v Revoluční ulici, vypukl požár. Na místo se sjely jednotky hasičů, záchranáři i policisté. Několik lidí hasiči zachránili, jiné museli evakuovat. Nikdo se při požáru naštěstí nezranil. Podle policistů může za požár pravděpodobně nedopalek cigarety. "V době požáru se v pokoji nikdo nenacházel, nedošlo tedy k žádnému zranění," dodal Vondrášek.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz