Zpravodajství

Nahrávka usvědčuje soudkyni. Svědkům sprostě nadávala do krav a blbců!

Televize Nova získala výjimečnou nahrávku. Hovoří na ní soudkyně okresního soudu v Sokolově. A hrubě nadává na účastníky řízení, které má na starost. Jde o běžný rodinný spor o peníze.

Soudkyně se ale o žalované straně vyjadřuje takovým způsobem, že si lze jen těžko představit, že by mohla případ nestranně rozhodnout. O věci jsme informovali ministerstvo spravedlnosti. A to má jasno. Takhle se prostě soudce chovat nemá.
 

Soudkyně okresního soudu v Sokolově Ivana Hovorková obléká talár už přes dvacet let. V přestávce občanskoprávního sporu, který řešila v pondělí, ale zapomněla na všechna pravidla. Nadávat začala, když manžel žalované ženy opouštěl soudní síň. "Blbečku blbej," ozve se nejprve.
 

Pak soudkyně přesměrovala své nadávky na jednu ze svědkyň. "To byla kráva, co… To jsem si teda řekla, to zase je kráva," říká na nahrávce soudkyně. V tu chvíli jí zapisovatelka oznámila, že žije ve stejné obci - Svatavě - jako svědkyně. "Vidíte, ve Svatavě, to jsou blbci. Že tam bydlíte, teda Deniso. Vy mezi ně vůbec nezapadáte. Vy byste se měla zamyslet. Řekněte manželovi, že mu vzkazuju, že se má přestěhovat," říká soudkyně.
 

Související obsah

Dnes se jí TV Nova na její chování zeptala. Soudkyně chce nejprve zvukový záznam slyšet, ale nabídku následně odmítá a všechno popírá. "Tak to není vůbec pravda, o to víc se k tomu nebudu vyjadřovat. Já ho (záznam) nepotřebuju pouštět. Protože v souvislosti s jednáním jsem to určitě neříkala," brání se navzdory jasnému důkazu soudkyně Hovorková.
 

Ministerstvo spravedlnosti hodnotí výroky soudkyně jednoznačně. "Pokud taková slova skutečně zazněla z úst soudkyně, pak se jedná o hrubé porušení etiky a důstojnosti soudního jednání," okomentovala nahrávku Štěpánka Čechová, mluvčí Ministerstva spravedlnosti.
 

TV Nova se zajímala, jak bude problém řešit vedení okresního soudu. Jeho předseda je v těchto dnech na dovolené, a tak byli reportéři odkázáni na místopředsedu. Ten nechtěl mluvit před kamerou. Věc okomentoval pouze mimo záznam. Obecně ale řekl, že pokud se účastníci řízení cítí poškozeni, měli by podat stížnost předsedovi soudu. Celkem desetiminutová nahrávka ze soudní síně přitom obsahuje kromě nadávek i další pozoruhodné výroky. I těmi se TV Nova bude zabývat.
 

Lidé , kterých se případ projednávaný soudkyní Hovorkovou týká, jsou naprosto zoufalí. I přes nejrůznější pochybnosti až do tohoto týdne veřili ve spravedlnost. Když ale slyšeli, jak o nich soudkyně mluví, tak ztratili veškeré iluze. Už delší dobu si mysleli, že by proti nim mohla být soudkyně zaujatá. Ale výroky, které jsou na nahrávce, překonaly veškeré jejich představy.

ČTĚTE TAKÉ:

Agáta už nechce další soud o syna. Stačí jí směšně nízké alimenty. Víte kolik?

Svět se spiknul proti Bieberovi: Řidič ho žaluje za pár pohlavků

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz