Zpravodajství

Muž si udělal těhotenský test, zachránilo mu to život! Jak to?

Muž si udělal těhotenský test, zachránilo mu to život! Jak to?
Zdroj: Thinkstockphotos

Jen tak z legrace si udělal těhotenský test své expřítelkyně, k jeho zděšení byl pozitivní. Pochlubil se s tím na sociální síti, což mu dost možná zachránilo život. Přišlo se tak totiž na to, že má rakovinu...

Muž může děkovat sociální síti Reddit, že se mu podařilo porazit rakovinu. Před časem na ní zveřejnil pozitivní těhotenský test. Ten u něj doma nepoužitý zapomněla bývalá přítelkyně a on si ho jen tak z legrace udělal.
 

Uživatelé sítě muže ale začali hromadně upozorňovat, že to může být vážná věc. "Jestli je to pravda, nech se otestovat na rakovinu varlat. Myslím to vážně. Vygoogluj si to," napsal mu jeden z nich. To muž udělal, zjistilo se, že má skutečně rakovinu varlat a podařilo se tak včas zahájit léčbu. Sice přišel o pravé varle, ale boj se zákeřnou nemocí vyhrál.
 

Lékaři potvrzují, že pozitivní těhotenský test u muže skutečně může znamenat rakovinu varlat. Domácí těhotenský test totiž detekuje v moči hormon zvaný lidský beta choriogonádotropin (hCG), který produkuje vyvíjející se placenta. Ukázalo se, že stejný hormon vyrábějí rakovinné buňky.
 

"Ukázalo se, že značné množství rakovin varlat produkuje tentýž hormon," uvedl bostonský onkolog Mark Pomerantz pro ABC News.

Související obsah

Ale pozor! Myslet si, že když si budete pravidelně dělat těhotenský test, odhalíte tak vždy rakovinu varlat, by bylo zavádějící. Jen určité množství mužů s rakovinou varlat totiž produkuje dostatečné množství hCG na to, aby to těhotenský test zachytil. Tudíž muž může mít rakovinu varlat a přitom negativní těhotenský test.
 

ČTĚTE TAKÉ:

První těhotný muž na světě má už penis a chce další dítě

Smrt těhotné ženy v Praze: Je sex v těhotenství nebezpečný?

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz