Tip na dlouhověkost

Tajemství DLOUHOVĚKOSTI? Děti, káva, víno a další překvapivé rady

Tajemství DLOUHOVĚKOSTI? Děti, káva, víno a další překvapivé rady
Zdroj: Thinkstockphotos

Chcete mít dlouhý a zdravý život? Zbavte se vysokých podpatků, sundejte všechny šaty, mějte děti a pijte kávu. To jsou jen některé rady doktora Davida Arguse, odborníka na rakovinu.

Některé tipy, které přinesl deník Daily Mail, jsou opravdu překvapivé. Doktor Argus ale tvrdí, že jsou zaručeným klíčem k dlouhému a zdravému životu.  Podle nové knihy, jednoho z nejvýznamnějších světových odborníků na rakovinu, by tyto a další malé změny měly výrazně zvýšit vaše šance na dlouhověkost: 

Nenoste vysoké podpatky

Dlouhodobé nošení podpatků může natropit spoustu nepříjemností. Podle některých studií má vliv i na degenerativní onemocnění, včetně srdečních chorob, Alzheimerovy choroby, rakoviny, autoimunitních onemocnění, diabetu a zrychleného stárnutí. Jak tomu předejít? Noste denně výhradně pohodlné boty. 

Zdroj: Thinkstockphotos

Svlékněte se

Podívejte se na sebe nazí před zrcadlem - důkladně zepředu i zezadu. Pomůže vám to odhalit problémy v podobě tělesných zvláštností, například příznaky rakoviny kůže. Jednou za čas se také podívejte na vaše vlasy, nehty a důkladně si prozkoumejte dutinu ústní. 

Vynechte letištní skenery


Doktor Argus se ptá: Víme, co s námi tyto přístroje dělají? Kde jsou údaje z dlouhodobých pozorování, aby se ukázalo, že jsou neškodné? "Dokud nemůže věda prokázat jejich bezpečnost, budu na letištích raději žádat osobní prohlídku, od hlavy až k patě, a vy byste měli také," tvrdí doktor.

Probuďte se s kávou


Přiměřené pití kávy nebo čaje působí příznivě na vaše zdraví. I když se výzkumníci v minulosti snažili spojit spotřebu kofeinu s nemocemi, jako jsou srdeční choroby, hypertenze, osteoporóza a rakovina, výsledky výzkumů mluví spíše o opaku.

Zdroj: Thinkstockphotos

Jezte vždy ve stejnou dobu


Jedním z nejlepších způsobů, jak snížit stres, který působí na vaše tělo, je udržovat pravidelný režim 365 dní v roce. Pokud vaše tělo nedostane oběd v době, kdy ho očekává, dojde k nárůstu stresového hormonu kortizolu, jenž se snaží zachovat dostatečné množství tuku a šetří energii.

Související obsah


Vstávejte


Existuje souvislost mezi množstvím času stráveného sezením a větším výskytem obezity, cukrovky, kardiovaskulárních onemocnění a předčasného úmrtí. Rada je jednoduchá, choďte do schodů, postůjte v tramvaji - zkrátka se častěji hýbejte. Pohybu je ale třeba skutečně hodně - ani dvě hodiny cvičení denně totiž nevykompenzují 22 hodin sezení nebo ležení.

Nehrbte se


Špatné držení těla může způsobit bolesti hlavy, artritidu, špatný krevní oběh, bolesti svalů a bolesti, potíže s dýcháním, poruchy trávení, zácpu, ztuhlost kloubů, únavu, neurologické problémy a špatné fyzické funkce obecně. Doktor Argus doporučuje cvičit pilates.


Vyhněte se vitamínovým tabletám


Mnohé studie, které se prováděly na skupinách více než tisíc lidí, v posledních několika desetiletích ukázaly, že užívání vitaminových doplňků je ve vzájemné souvislosti se zvýšeným rizikem závažných onemocnění, jako je rakovina. Umělý přísun vitamínů totiž může blokovat přirozenou schopnost těla kontrolovat samo sebe.

Mějte děti


Pokud jste rodiči, máte větší pravděpodobnost, že budete žít déle než vaši bezdětní vrstevníci. To proto, že vás výchova dětí nutí zůstat aktivní a mentálně svěží.

Zdroj: Thinkstockphotos

Vychutnejte si sklenku vína


Přiměřená konzumace alkoholu, zejména červeného vína, může snížit riziko onemocnění srdce. Pokud jste muž, stačí jedna sklenička denně, a dvě, pokud jste žena.

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz