Domácí

Nehorázný zlatý padák v Českých drahách. Zelený bude rok dostávat 250 tisíc měsíčně!

Nehorázný zlatý padák v Českých drahách. Zelený bude rok dostávat 250 tisíc měsíčně!
Dalibor Zelený | Zdroj: ČTK

Takový padák z práce by chtěl dostat každý. Bývalý šéf Český drah Dalibor Zelený dostane od Českých drah 3,5 milionu korun. Ačkoliv jeho nástupce hovořil jen o dvouměsíčním odstupném 500 tisíc. Přečtěte si, jak je to možné.

Éra zlatých padáků v Českých drahách ještě nekončí. Bývalý generální ředitel této společnosti se ještě minimálně rok nemusí bát o živobytí. Jeho nástupce Daniel Kurucz sice řekl, že dostane pouze dvouměsíční odstupné ve výši 500 tisíc korun. Teď se ale ukázalo, že je vše jinak a Zelený bude královsky placen celý rok!
 

Na vše upozornila MF DNES v úterním vydání. Kromě odstupného mu totiž dráhy budou rok vyplácet 250 tisíc korun měsíčně za to, že nepřejde konkurenci. To je ovšem takřka vyloučeno, protože konkurenti Českých drah o Zeleného nemají zájem.
 

Takzvané konkurenční doložky jsou sice běžné, ale u některých státních firem je podle Jana Bubeníka, kterého Mf Dnes oslovila, takový dodatek smlouvy zbytečný. Podle něj totiž některé firmy nemají prakticky konkurenci a není třeba bránit šéfům v přestupu.
 


Dalibor Zelený šéfoval Českým drahám jen sedm měsíců. Když ho do čela dosadila dozorčí rada jmenovaná jeho přítelem exministrem dopravy Zdeňkem Žákem. V únoru ho pak v křesle generálního ředitele Daniel Kurucz.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz