Zpravodajství

Zabíjel v Praze METANOL? Policisté našli v chatě mrtvého muže!

Zabíjel v Praze METANOL? Policisté našli v chatě mrtvého muže!
Zdroj: TN.cz

Další případ mrtvého člověka, kde příčinou smrti může být pití lihovin obsahujících metylalkohol, vyšetřují kriminalisté v Praze. Ve středu našli v pražském Suchdole mrtvého muže v chatové oblasti.

"Pražští policisté dnes kolem půl desáté dopoledne vyjížděli k úmrtí muže v zahrádkářské kolonii na Praze 6. Do ulice K Drsnici vyjeli nejen policisté z nejbližšího okolí, ale i záchranáři a kriminalisté z výjezdové skupiny. Bohužel, v osadě nalezli ležícího jednačtyřicetiletého muže bez známek života, kterému už nebylo pomoci. Podle přivolaného lékaře muž zemřel během dnešních ranních hodin," řekla TN.cz policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Kriminalisté důkladně ohledali okolí nálezu mrtvého muže. Přivolaný koroner nevyloučil smrt způsobenou metylalkoholem.

"Nicméně přesnou příčinu úmrtí objasní až nařízená soudní pitva. Kriminalisté na místě zajistili i několik lahví s alkoholem, které ležely v okolí zemřelého a ty následně odešlou na expertizy ke zkoumání," doplnila mluvčí.

I když dnes už rozpuštěný policejní tým metyl zabavil kolem 13 000 litrů nebezpečného alkoholu, stále je ho velké množství v oběhu a to znamená, že každý, kdo pije alkohol, může mít oprávněně strach. Dosud se nepodařilo vypátrat asi 2 000 litrů smrtícího metylu.

Už před velkou metanolovou kauzou bylo podle ministerstva zdravotnictví každoročně hospitalizováno několik desítek lidí na otravu metanolem. Nikdy jich ale nebylo tolik jako za poslední dva roky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz